Senzacionalni preokret Vest Hema: Totenhemu malo i 2:0

Vest Hem, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.10.2017. 21:03h

Liga kup je najmanje važno i najmanje interesantno takmičenje u Engleskoj, ali je večeras donijelo jednu spektakularnu utakmicu.

U londonskom derbiju osmine finala, Vest Hem je kao gost savladao Totenhem 3:2, iako je na poluvremenu gubio 2:0.

Golovima Sisoka i Dele Alija, "sparsi" su u prvih 45 minuta stekli, izgledalo je, nedostižnu prednost, a Slavenu Biliću možda potpisali i otkaz.

Od 55. do 70. minuta sve se promijenilo. Dva puta je pogodio Andre Aju, a preokret donio Anđelo Ogbona.

Među osam najboljih je i Čelsi, nakon pobjede nad Evertonom 2:1 na "Stamford bridžu".

Ridiger u 26. i Vilijan u 93. minutu pogodili su za domaćina, Kalvert-Levin je ublažio poraz gostiju.

U četvrfinale su se sinoć plasirali Mančester junajted, Mančester siti, Arsenal, Lester, Bristol i Bornmut.