Mesi asistirao, Mbape pogodio za pobjedu i dao gol koji ima jaku simboliku (VIDEO)

PSŽ dobio Ren 1:0 golom u 93. minutu iz jedinog šuta u okvir, Mbape 119. pogotkom stigao Mesija na listi najboljih strijelca 21. vijeka u pet najjačih liga Evrope

4803 pregleda 1 komentar(a)

Pari Sen Žermen je vezao četvrtu pobjedu i pobjegao 16 bodova drugoplasiranom Marseju nakon pobjede nad Renom (1:0), izvojevanoj u trećem od šest minuta sudijskog dodatka.

Asistent je bio Leo Mesi, a strijelac Kilijan Mbape.

Trenutak odluke na "Parku Prinčeva" pogledajte OVDJE.

Zanimljivo je da je to bio jedini šut u okvir koji su Parižani uputili na ovom meču.

Mbape je, doduše, promašio dobru šansu u drugom poluvremenu, poništen mu je i jedan gol iz ofsajda, ali ekipa Maurisija Poketina još ne igra na način na koji se očekuje od tavog tima. Posebno se to odnosi na formu Lea Mesija, koji se još traži, pola godine nakon dolaska iz Barselone.

Gol odluke protiv Rena je, ipak, imao simboliku.

Mbape je 119. pogotkom stigao Mesija na vrhu liste najboljih strijelca 21. vijeka u pet najjačih evropskih liga!