Mbape majstorijom riješio meč u Parizu, Mesi promašio penal, Siti završio posao

PSŽ - Real Madrid 1:0, Sporting Lisabon - Mančester siti 0:5

Sporting Lisabon - Mančester siti 0:5

(Marez 7, Bernardo Silva 18, 44, Foden 32, Sterling 59)

Izmjena: 22:54h
22:51h

Završene su prve utakmice osmine finala Lige šampiona u Parizu i Lisabonu - PSŽ - Real Madrid 1:0, Sporting - Mančester siti 0:5.

Kilijan Mbape je junak večerašnjeg trijumfa Parižana - u 94. minutu je prošao sa lijeve strane, lako provukao loptu pored Vinisijusa i Vaskesa i pogodio mrežu svog, po svemu sudeći, budućeg kluba.

Mbape je večeras bio najbolji igrač na terenu, stvarao šanse i izborio penal u 61. minutu. Oborio ga je Karvahal, arbitar Orsato dosudio penal, a loptu uzeo Lionel Mesi i promašio. Odličan u ovoj situaciji bio je Tibo Kurtoa.

Osim odbranjenog penala, golman Reala imao je nekoliko dobrih intervencija i bio najbolji igrač Reala na večerašnjem meču i pored primljenog gola.

Real nije stvorio šansu, meč je završio bez šuta u okvir gola i potpuno zasluženo je izgubio.

U ekipi PSŽ-a večeras je na terenu, prvi put od novembra prošle godine bio Nejmar. Brazilac je učestvovao u akciji kod gola, sjajno petom asistirao Mbapeu...

A Mančester siti je u Lisabonu u prvom poluvremenu završio posao. Tim Pepa Gvardiole je u prvih 45 minuta postigao četiri pogotka protiv Sportinga - dva puta je strijelac bio Bernardo Silva, a po gol su postigli Rijad Marez i Fil Foden.

Konačan rezultat postavio je Rahim Sterling prelijepim golom u drugom dijelu.

Revanši su na programu 9. marta.

Izmjena: 23:22h
22:36h

Još jedna prilika za PSŽ - Mbape je izbacio Krosa, pokušao da pogodi dalji ugao, ali je lopta otišla pored gola.

22:30h

Ušao je Nejmar, posljednju utakmicu je odigrao 28. novembra prošle godine.

22:24h

Uzbuđenje u Parizu, PSŽ je imao penal, ali je Lionel Mesi bio neprecizan!

Karvahal je oborio Mbapea, uklizao, a Orsato dosudio penal.

Mesi je odmah uzeo loptu, ali je Kurtoa fenomenalno reagovao.

22:18h

Siti postiže i peti pogodak, strijelac Rahim Sterling.

Sve je počelo lošim ispucavanjem golmana Sportinga, Adana. Loptu je prihvatio Dijaš, proigrao Silvu, a dvostruki strijelac asistirao Sterlingu.

Sterling je lijepo plasirao loptu u mrežu.

22:12h

Drugi udarac igrača Reala na meču. I ovaj ide van okvira gola. Pokušao je Kros.

22:10h

Pritisak domaćina na startu drugog poluvremena u Parizu.

22:08h

Druga velika prilika za PSŽ, ponovo je šansu imao Mbape, dobro je šutirao, ali je Kurtoa sjajno reagovao.

22:07h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:47h

U Parizu je PSŽ bolji rival, ali nema golova poslije 45 minuta.

Francuski tim najbolju šansu imao je u 18. minutu preko Mbapea, ali je Kurtoa odbranio.

Real nije zaprijetio na "Parku prinčeva".

Izmjena: 21:50h
21:45h

Mančester siti u prvom poluvremenu u Lisabonu postiže i četvrti pogodak.

Još jedan gol Silve - Siti je završio posao.

21:32h

Siti vodi 3:0, gol je postigao Fil Foden.

Marez je ubacio loptu po zemlji sa desne strane, a engleski reprezentativac hladnokrvno smjestio loptu u mrežu.

Siti se poigrava sa Sportingom.

21:26h

Večeras je počeo i odloženi meč Premijer lige između Mančester junajteda i Brajtona - poslije 10 minuta nema golova.

21:19h

Prilika i u Parizu, još jedna za PSŽ - Mbape je pokušao, Kurtoa siguran.

PSŽ je opasan.

21:18h

Nije prošlo ni 20 minuta, a Siti vodi 2:0 u Lisabonu.

"Građani" žele da već u prvom meču otklone sve nedoumice oko plasmana u četvrtfinale.

Drufgi gol je postigao Bernardo Silva - sjajan drop-kik.

21:08h

Gol u Lisabonu!

Mančester siti vodi protiv Sportinga 1:0, pogodak Rijada Mareza.

Prva ozbiljna akcija na meču i odmah pogodak - Foden je šutirao lopta došla do De Brujnea, koji je asistirao Marezu.

Nakon gola u VAR sobi su provjeravali situaciju, domaći su tražili ofsajd, ali je sve bilo regularno,

Siti na vrijeme stiže do vođstva, a nakon gola je šansu imao i Stouns.

21:06h

Prva prilika na utakmici u Parizu - Mbape je zalomio po lijevoj strani, pronašao Di Mariju, a Argentinac sa desetak metara šutirao preko gola.

21:02h

Počeli su mečevi u Lisabonu i Parizu.

20:58h

Bivši igrači Reala, Serhio Ramos i Kejlor Navas nisu u startnoj postavi PSŽ-a.

Na golu francuske ekipe je Điđi Donaruma, dok Ramos zbog povrede preskače utakmicu.