Napoli izdržao na "Nou kampu", Rendžers silan u Dortmundu

Bez pobjednika u duelu Barse i Napolija, Betis slavio u Rusiji, Šerif bolji od Brage

9320 pregleda 1 komentar(a)

Napoli je odolio u Kataloniji, pred revanš 1/16 finala Lige Evrope protiv Barselone ima odličan rezultat - 1:1.

Gol u gostima više ne donosi ništa, ali Napolitanci nakon prvih 90 minuta mogu da budu zadovoljniji.

Jer, Barsa je promašivala i u prvom i u drugom poluvremenu, na kraju iz penala izbjegla poraz.

"Azuri" su i vodili na "Nou kampu" - Pjotr Zjelinski je zatresao mrežu samo tridesetak sekundi pošto je zicer na drugoj strani promašio Feran Tores.

Bivši napadač Mančester sitija se, međutim, iskupio u 59. sa bijele tačke.

Za Toresa je vezana i zanimljivost tokom večerašnje utakmice, jer je u drugom poluvremenu nosio dres na kojem nije bilo ni loga Barse, niti sponzora Najk.

Feran Tores

Veliki korak ka osmini finala je napravio Rendžers, koji je dao četiri gola u Dortmundu - bio je bolji od Borusije rezultatom 4:2.

"Policajci" su iskoristio haos u odbrani "milionera" - Džejms Tavernije je iz jedanaesterca najavio trijumf, poslije se dva puta upisao Alfredo Morelos, te Džon Lundstram.

Betis je bio bolji od Zenita u Rusiji (3:2), dok je Šerif na svom terenu savladao Bragu - 2:0.