Tinejdžeri izvukli Romu iz ambisa, Murinjo isključen (VIDEO)

Oslabljena Roma gubila od Verone na "Olimpiku" 2:0, 18-godišnji Volpato i 19-godišnji Bove pogodili za 2:2

3027 pregleda 0 komentar(a)

Golovima rezervista, osamnaestogodišnjeg Kristijana Volpata, koji je odigrao tek drugi meč u seniorskoj konkurenciji, te godinu starijeg Eduarda Bovea koji je nastupio tek osmi put, Roma je na "Olimpiku" izvukla remi protiv Verone - 2:2, nakon 2:0 za goste.

"Vučica" je bila žestoko oslabljena, neigranjem Zaniola, Mhitarijana, Manćinija, El Šaravija, Šomurodova, Ibanjeza, Peresa... a neugodna Verona znala je to da iskoristi u prvom poluvremenu.

Igrao se peti minut kada je Čeh Antonjin Barak pogodio za 0:1, nakon uigrane akcije iz prekida.

Već u 20. minutu tim Igora Tudora vodio je 2:0, a efektno pogodio je Francuz Adrijan Tameze.

U nastavku, Roma je napravila pritisak, a energiju su unijeli ljudi sa klupe.

Volpato, koji igra pod australijanskom zastavom, pogodio je u 65. minutu, samo tri minuta pošto je ušao u igru. On je postao najmlađi strijelac u Seriji A ove sezone.

Dvostruko više minuta provedenih na terenu (šest) bilo je dovoljno Boveu da u 84. izjednači na 2:2.

Navijači Rome bili su na nogama, ekipa je jurnula po preokret, ali se euforija stišala kada je Žoze Murinjo u sudijskoj nadoknadi isključen zbog prigovora sudiji.

Portugalac je napravio prepoznatljivi šou, otrčao je do klupe protivnika, srdačno se pozdravio sa Tudorom i odjurio u svlačionicu.

Roma, na 7. mjestu, polako otpada iz trke za plasman u Ligu šampiona, Verona je deveta sa četiri boda manje.