Barsa razigrana na "Mestalji": Proradio Obamejang, golčina Pedrija

Katalonci savladali Valensiju 4:1, napadač iz Gabona dvostruki strijelac

10397 pregleda 1 komentar(a)

Pojačanja se isplaćuju, rad Ćavija Ernandesa polako dobija smisao, pa Barselona izgleda mnogo ozbiljnije nego što je to bio slučaj u oktobru ili novembru prošle godine.

Za borbu za velike trofeje je kasno (izuzetak je Liga Evrope), ali Barsa sada vidi izlaz iz krize nakon odlične partije na "Mestalji".

"Blaugrana" je savladala Valensiju (4:1), sve je bilo gotovo već na poluvremenu kada je imala velikih 3:0.

Pjer-Emerik Obamejang je bio dvostruki strijelac u prvom dijelu.

Upisao se u 23. nakon fantastične asistencije Đordija Albe, onda i u 38. rutinski na pas Gavija.

Između pogodaka Gabonca mrežu "slijepih miševa" je zatresao i Frenki de Jong.

Valensija je reagovala početkom nastavka, smanjila preko Karlosa Solera i prijetila da vrati neizvjesnost, ali je projektil Pedrija u 63. minutu sa više od 25 metara potpuno "ubio" utakmicu.

Barsa tako čuva četvrto mjesto, posljednje iz La Lige koje vodi u Ligu šampiona.

Ima, istina, isti broj bodova kao Atletiko Madrid, ali i meč manje od šampiona.

Barsa u prvenstvu nije poražena još od početka decembra kada je na "Nou kampu" bolji bio Betis (1:0).

A Sevilja je remizirala na gostovanju Espanjolu (1:1), pa lider Real nakon ovog kola ima šest bodova više.

Alehandro Papu Gomes je donio prednost gostima u finišu prvog poluvremena, konačan rezultat je početkom nastavka postavio Serđi Darder.