Levandovski u istom ritmu kao prošle sezone, Rojs torpedovao Borusiju

Levandovski ima već 28 pogodaka u šampionatu, isti učinak imao je i prošle sezone takođe poslije 23 runde.

7692 pregleda 0 komentar(a)
Levandovski na meču sa Grojter Firtom, Foto: Reuters

Bajern i Borusija Dortmund oporavili su se od neugodnih poraza u prošlom kolu Bundeslige i ostvarili ubjedljive pobjede, pa je nakon 23 kola razlika na vrhu ostala ista - plus šest za Bavarce.

Bajern je na svom terenu preokretom savladao posljednji Grojter Firt sa 4:1.

Goste je u završnici prvog poluvremena u prednost doveo njihov najbolji strijelac Damir Hrgota (42).

U nastavku su domaći odgovorili preko Roberta Levandovskog (46, 82), koji je postigao pogotke za 1:1 i 3:1, dok je Grizbek (61) postigao autogol u pokušaju da spriječi dodavanje Milera za het-trik Poljaka.

Konačni rezultat je u sudijskoj nadoknadi postavio Erik Šupo-Moting.

Izvještaj sa meča pogledajte ovdje.

Duel dvije Borusije završen je spektakularnom pobjedom domaće iz Dortmunda.

"Milioneri" su slavili protiv Mehnegladbaha čak sa 6:0.

Dva gola i tri asistencije upisao je Marko Rojs, a prvi gol ove sezone postigao je vunderkind 17-godišnji Jusufa Mukoko.