Jovetić pogodio, debakl Herte protiv Lajpciga: Drugoligaška sjenka nad Berlinom (VIDEO)

Crnogorski as postigao je danas šesti gol ove sezone u šampionatu

18411 pregleda 2 komentar(a)
Jovetić u duelu sa Lajpcigom, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 20.02.2022. 21:23h

Stevan Jovetić se prvi put u karijeri bori za opstanak, postigao je šesti gol u Bundesligi, čini sve što može da Hertu dovede do mirne luke, ali ne ide - njegov tim je doživio težak poraz od Lajpciga u Berlinu (6:1) i od Augsburga, koji zauzima mjesto za plej-of, dijeli ga samo bod.

Jovetić je u 48. minutu duela sa Lajpcigom osvojio prostor, šutirao, lopta malo zakačila Gvardiola i završila u donjem lijevom uglu za 1:1 i nadu domaćinu da može da se suprotstavi favoritu.

Nekoliko minuta kasnije njegov još jedan efektan udarac u korner i uz pomoć stative skrenuo je Gulaši.

Lajpcig, koji je vodio od 20. minuta golom Henriksa, brzo je, međutim, postavio stvari na svoje mjesto, a odbrana Herte dokazala koliko je slaba i nemoćna.

U 64. minutu, Kempf je srušio Kristofera Nkunkua za penal i direktni crveni karton.

Nkunku je pogodio sa bijele tačke i najavio potop domaćina.

Nkunku je samo dva minuta kasnije pogodio za 3:1, a Jovetić kada je sve bilo jasno izašao iz igre.

Do kraja su se upisali Olmo, Haidara i Poulsen, a Herta na 23 meča primila čak 50 golova, a samo 12 od Lajpciga u dva meča.