Junajted zadovoljan odlazi iz Španije, Savić odigrao sjajan meč, neriješeno u Lisabonu

Benfika - Ajaks 2:2

(Aler autogol 27, Jaremčuk 72 - Tadić 18, Aler 29)

Izmjena: 22:39h
22:51h

Fudbaleri madridskog Atletika 80 minuta su igrali odlično, nisu dozvolili Mančesteru da zaprijeti, ali im je deset minuta prije kraja pala koncentracija što je velikan iz Engleske iskoristio, postigao gol i zadovoljniji napustio stadion "Vanda Metropolitano".

Atletiko Madrid i Mančester junajted remizirali su večeras (1:1) u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Bio je to meč po ukusu trenera Atletika Dijega Simeonea - mnogo prekida, sjecakanja, grube igre... A kada su "kolćonerosi" rano poveli bilo je jasno da će učiniti sve da "umrtve" utakmicu.

Atletiko je poveo poslije prve šanse na meču - u 7. minutu Renan Lodi je sa lijeve strane centrirao, a gol postigao osporavani Žoao Feliks.

Prijetio je nakon toga domaćin, uglavnom napadao sa lijeve strane preko Lodija, dok je Junajted imao problem da iznese loptu sa svoje polovine. A kada bi "đavoli" u rijetkim trenucima prišili Atletikovom šesnaestercu zaustavljao bi ih Stefan Savić, koji je i večeras odigrao sjajan meč i još jednom na velikoj sceni pokazao da je igrač svjetske klase.

U finišu prvog poluvremena Atletiko je imao još jednu veliku šansu, ali je Šime Vrsaljko pogodio prečku.

Sa druge strane Junajted u prvih 45 minuta nije imao kontakt sa loptom u protivničkom šesnaestercu, a u istom ritmu je nastavio i u durgom dijelu.

Napadi engleskog kluba uglavnom su bili bezopasni, a onda je Ralf Rangnik u igru uveo Elangu. Mladi reprezentativac Švedske je očigledno najomiljeniji Rangnikov igrač, a šansu, koju je dobio iskoristio je 10 minuta prije kraja kada je utrčao sa desne strane, iskoristio prvu lošu reakciju odbrane Atletika i postigao gol na asistenciju Burna Fernandeša.

U drugom meču večerašnjeg programa Benfika i Ajaks su u Lisabonu igrali 2:2.

Ajaks je poveo preko Dušana Tadića, da bi Sebastijan Aler postigao autogol.

Potom se napadač "kopljanika" iskupio i dva minuta poslije autogola zatresao mrežu Benfike i nastavio sa sjajnim partijama u Ligi šampiona ove sezone.

Konačan rezultat postavio je rezervista Jaremčuk.

Izmjena: 22:56h
22:44h

Šansa za Atletiko - Grizman je pogodio prečku!

22:37h

Prva šansa za Junajted i gol - strijelac Rangnikov džoker, Elanga, koji je pet minuta ranije ušao u igru.

Pas u prostor Bruna Fernandeša, odbrana Atletika prvi put večeras loše reagovala, a Elanga savladao Oblaka.

22:32h

Benfika je izjednačila protiv Ajaksa gol je postigao Jaremčuk.

22:18h

Junajted je bezopasan, Savić komanduje odbranom Atletika.

Utakmica po ukusu Dijega Simeonea - mnogo prekida, sjeckanja, gruba igra...

22:11h

Mančester junajted u prvom poluvremenu nije imao kontakt sa loptom u protivničkom šesnaestercu!

22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:47h

Poluvrijeme u Madridu i Lisabonu, Atletiko vodi protiv Mančester junajteda 1:0, Ajaks ima prednost protiv Benfike - 2:1.

21:45h

Velika šansa za Atletiko, Šime Vrsaljko je u finišu prvog dijela pogodio prečku.

Katastrofalna reakcija odbrane Mančestera.

Ponovo je Lodi sa lijeve strane napravio višak, centrirao, ali je Hrvat bio neprecizan.

21:40h

Aktivan je i Lodi po lijevoj strani. Većina napada Madriđana ide preko Brazilca.

Sa druge strane Ronaldo konstantno ulazi u raspravu sa sudijom.

21:36h

Stefan Savić igra odlično. Stub odbrane "kolćonerosa", uliva veliku sigurnost, imao je nekoliko dobrih intervencija.

Stefan Savić
21:34h

U Madridu je pokušao Lodi, lopta odlazi pored gola.

Mančester ne može da iznese loptu sa svoje polovine.

Ronaldo je nervozan, publika mu od početka meča zviždi.

21:29h

Dva minuta nakon autogola, Aler trese pravu mrežu - Ajaks ponovo vodi u Lisabonu.

21:25h

Benfika je izjednačila, Aler je postigao autogol nakon centaršuta Vertongena.

21:24h

Fenomenalno uklizavanje Savića, reaguje ispred Rašforda i Junajted dobija korner.

21:17h

Ajaks je u grupnoj fazi u Lisabonu savladao Sporting, a večeras vodi protiv Benfike.

Velika greška Grimalda, presing Ajaksa, centaršut Mazrauija i gol Dušana Tadića!

21:15h

Pokušao je Bruno Fernandeš, čudan let lopte, na kraju samo korner za goste.

Savić je bio dobro postavljen.

21:12h

Kristijano Ronaldo je u 10. minutu imao prvi kontakt sa loptom.

21:07h

Gol u Madridu, konačno Žoao Feliks!

Atletiko Madrid je bolje otvorio meč, a od sedmog minuta i vodi - odličan centarušut Lodija sa lijeve strane, sjajna reakcija Feliksa!

Nije stigao Fred da izblokira centaršut, Feliks pored Megvajera lagano trese mrežu.

Da li je ovo najava boljih dana kada je u pitanju igra Feliksa, koji je često kritiikovan?

Javnost ga je otpisala, govorilo se o sukobu sa Simeoneom, a večeras postiže prvi gol u Ligi šampiona ove sezone, a tek četvrti ukupno u svim takmičenjima.