Ćavijeva Barsa zablistala na "Maradoni", Betis strahovao i prošao Zenit, kraj Šerifove bajke

Rendžers eliminisao Borusiju

11998 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 24.02.2022. 23:47h

Ovo je neka druga Barselona, drugačija od one iz prvog dijela sezone, ili one iz posljednje dvije godine.

Katalonski velikan opet djeluje moćno, a snagu tima Ćavija Ernandesa je osjetio Napoli - u Napulju je "blaugrana" ubjedljivo izborila plasman u osminu finala Lige Evrope.

Slavila je 4:2 (nakon 1:1 na "Nou kampu") poslije prvog poluvremena koje je bilo fascinantno i u kojem je stvorila veliki broj šansi.

Nakon 45 minuta je rezultat bio 3:1 - mrežu "azura" su tresli Đordi Alba, Frenki de Jong i Đerard Pike.

Imala je Barsa i 2:0 i 3:1 (Lorenco Insinje je iskoristio penal na drugoj strani), a sve dileme oko putnika u narednu rundu otklonio je Pjer-Emerik Obamejang u 59. minutu.

Napoli je do kraja samo ublažio poraz preko Matea Politana.