Sane sa klupe prekinuo mučenje Bajerna, Levandovski bez gola

Vihornom napadaču, Saneu, bila potrebna četiri minuta da umakne odbrani Ajntrahta

3573 pregleda 0 komentar(a)
Četiri minuta na terenu bila dovoljna za gol Saneu, Foto: Reuters

Tradicionalno teško, ali Bajern je uspio da slavi u Frankfurtu - 1:0. Bavarci su se tako revanširali Ajntrahtu za poraz na "Alijanc areni" iz prvog dijela sezone (2:1).

Bajern je pobjedom prekinuo i neugodnu tradiciju, jer je u dva posljednja meča gubio od Ajntrahta.

Džošua Kimih je sjajnim pasom u prostor omogućio Liroju Saneu da uradi ono što najbolje zna - u punom trku prihvati loptu i rutinski je sa 13 metara poslao iza leđa Kevinu Trapu u 71. minutu.

Samo četiri minuta ranije je Sane ušao u igru umjesto Marsela Zabicera, i pokrenuo je svoj tim koji se nije proslavio pred golom Ajntrahta.

Najbolju šansu do gola je imao domaćin, ali Filip Kostić nije bio precizan u uvodnim minutima, jer je lopta nakon šuta u 7. minutu propla pored desne stative.

Bajern je pobjedom uljepšao 19. rođendan Džamalu Musiali, koji je igrao do 82. minuta.

Bez gola je, međutim ostao najbolji strijelac Robert Levandovski, koji je ostao na 28 pogodaka.

Ali i napravo pritisak na Dortmund, koji sjutra zatvara protiv Augsburga 24. kolo.