Eksplodirao španski talenat: Četiri gola Jeremija Pina

Tri je upisao u prvom poluvremenu, čime je postao najmlađi igrač u istoriji španskog šampionata koji je kompletirao het-trik za 45 minuta.

4296 pregleda 1 komentar(a)
Jeremi Pino, Foto: Twitter/Villarreal CF

Fudbaleri Viljareala sa 5:1 savladali su Espanjol u prvoj nedjeljnoj utakmici 26. kola La Lige, a četiri gola za domaću ekipu postigao je 19-godišnji vezista Jeremi Pino.

Takođe, postao je prvi fudbaler sa pokerom golova u La Ligi, poslije dvije godine i Lea Mesija, koji je takav skor imao u duelu Barselona - Eibar, februara 2020.

Jeremi je prvi igrač u istoriji Viljareala koji je upisao četiri gola na jednom meču.

Riječ je o jednom od najvećih španskih talanata, koji ima već dva nastupa u dresu najboljeg tima "crvene furije".

On je najmlađi fudbaler svih vremena, koji je igrao u finalu jednog velikog takmičenja, računajući i klubove i nacionalne timove.

Igrao je u finalu Lige nacija, u junu ove godine, sa 18 godina i 218 dana, čime je oborio rekord Ikera Kasiljasa, koji je u finalu Lige šampiona 2000. godine bio na golu Reala četiri dana nakon 19. rođendana.

Odavno je na meti velikih klubova, ima ugovor sa Viljaealom do 2027. godine, uz 70 miliona eura otkupne klauzule.