Sutjesci bod u hladnim Pljevljima, Budućnost na minus 10, Dečić se probudio i zaustavio nalet Iskre

Petrovac slavio u Beranama 1:0, Mornar pobijedio na Trešnjici istim rezultatom

53896 pregleda 25 reakcija 25 komentar(a)
Detalj sa meča Rudar - Sutjeska po teškom terenu pod Golubinjom, Foto: FSCG
Ažurirano: 01.03.2022. 20:02h

Sutjeska je osvojila bod u hladnim Pljevljima, Budućnost pobijedila Podgoricu, a Dečić nakon dva poraza slavio protiv Iskre u derbiju, rezime je 22. kola Prve crnogorske Telekom fudbalske lige.

Sutjeska je remizirala u Pljevljima, po teškom terenu i temperaturi ispod nule.

Lider je poveo golom Vladimira Jovovića, koji je iskoristio grešku golmana Agovića.

U finišu poluvremena Dušan Živković je izborio i realizovao penal za 1:1.

Teren u Pljevljima pred meč Rudar - Sutjeska
Teren u Pljevljima pred meč Rudar - Sutjeskafoto: Facebook.com/FKSutjeska

Budućnost je pobijedila Podgoricu 2:1 i smanjila minus na deset bodova u odnosu na lidera.

Stefan Milošević je dao drugi gol u plavo-bijelom dresu - prvi je upisao prije skoro sedam godina, u maju 2015. kada je bio talentovani napadač.

Sada 25-godišnji fudbaler doveo je svoj tim u vođstvo u 54. minutu.

Detalj sa meča Budućnost - Podgorica
Detalj sa meča Budućnost - Podgoricafoto: FSCG

Desetak minuta kasnije Vladimir Boljević je izjednačio spektakularnim pogotkom iz slobodnog udarca, lopta se od prečke odbila u gol.

Samo minut kasnije Ukšanović je nespretno reagovao nakon ubacivanja Đukanovića za 2:1, da bi u finišu meča golman gostiju Ivezić odbranio penal Raičkoviću.

Početak meča pod Goricom kasnio je desetak minuta zbog transparenta navijača Budućnosti - "Rušiteljima crnogorskog fudbala - karton pred isključenje", koji je morao da bude uklonjen.

Iskra je u naletu, nakon pobjeda nad Rudarom u gostima i protiv Budućnosti kod kuće, dočekala Dečić, koji je na startu doživio dva neočekivana poraza - jedna serija je prekinuta i to ona tima iz Tuzi.

Kristijan Vulaj je iz penala pogodio u 35. minutu, a gosti do kraja limitirali napadački potencijal Danilovgrađana i sačuvali prednost za mirniji nastavak sezone.

Mornar je slavio na Trešnjici 1:0, golom Igora Počeka.

Sa meča Zeta - Mornar
Sa meča Zeta - Mornarfoto: FSCG

Zeta je u drugom poluvremenu napravila ofanzivu, bila je u nekoliko navrata i blizu izjednačenja, Barani prijetili opasno iz kontri, ali je uzbudljiva utakmica završena jednim golom i bolnim porazom domaćina.

Još hladnije nego u Pljevljima bilo je u Beranama, a bolje su se snašli momci sa primorja - Petrovac je pobijedio Jezero 1:0.

Gol odluke u ranoj fazi meča upisao je Dejan Perović na asistenciju Tačibane.

Detalj sa meča Jezero - Petrovac
Detalj sa meča Jezero - Petrovacfoto: FSCG

Petrovčani su na taj način, prvom proljećnjom pobjedom, poželjeli dobrodošlicu Nikoli Rakojeviću, koji od sjutra preuzima ekipu.

Iskra - Dečić 0:1