Siti u četvrtfinalu, agonija Totenhema

Siti eliminisao Piterboro i plasirao se u četvrtfinale FA Kupa, Midlzbro bolji od Sparsa

9315 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Sitija, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.03.2022. 23:30h

Fudbaleri Mančester sitija eliminisali su večeras Piterboro (2:0) i plasirali se u četvrtfinale FA kupa.

Aktuelni šampioni Premijer lige tek su u drugom poluvremenu postigli pogotke i obezbijedili pobjedu.

Siti je poveo iz prvog udarca u okvir gola - u 60. minutu Marez je došao do lopte, ušao sa desne strane u šesnaesterac i zatresao mrežu.

Nedugo nakon gola Marez je imao još jednu šansu, nije je iskoristio, ali su "građani" brzo postigli još jedan gol. Ovog puta strijelac je bio Griliš nakon duge lopte i fenomenalne asistencije Fodena, koji je bio asistent i kod prvog gola.

A Totenhem je nakon produžetaka eliminisan iz FA kupa - bolji od Sparsa bio je Midlzbro (1:0).

Midlzbro je jedini gol postigao u 107. minutu, a strijelac je bio Džoš Koburn.

I u regularnih 90 minuta domaćin je bio bolji.

Tim iz Čempionšipa je u prethodnoj rundi eliminisao Mančester junajted, a večeras je priredio još jedno iznenađenje.