Milan s autoritetom osvojio Napulj i vratio se na prvo mjesto (VIDEO)

Gol Olivijea Žirua napravio razliku

10625 pregleda 0 komentar(a)

Milan je imao dva remija u "malim" utakmicama, protiv Salernitane i Udinezea, a onda se vratio na prvo mjesto pobjedom u derbiju Serije A.

"Rosoneri" su savladali Napoli na stadionu "Dijego Maradona" 1:0, a čovjek odluke je bio Olivije Žiru - baš kao prije nešto više od mjesec u duelu sa Interom.

Francuz je "ničiju" loptu u kaznenom prostoru rivala sproveo u mrežu u 49. minutu i to je bilo dovoljno za tri boda.

Milan je imao kontrolu od sredine prvog poluvremena, imao je i bolje šanse od neprepoznatljivih "azura".

U prvom dijelu su bile i dvije sporne situacije - i jedni i drugi su tražili po penal, Danijele Orsato je mislio drugačije...

Stefano Pioli je prvi put u karijeri savladao Lućana Spaletija, pa Milan ima dva boda više od Intera (uz meč više), a tri u odnosu na Napolitance.

Nije daleko ni Juventus, koji je danas savladao Speciju - ima sedam bodova manje od lidera.