Sutjeska slavila u Tuzima poslije devet godina, Budućnost sa igračem manje savladala Zetu, Iskra preuzela 3. poziciju

Sutjeska i Budućnost pobijedili pred nedjeljni derbi u Nikšiću. Iskra bolja od Petrovca, Jezero savladalo Podgoricu, bez golova na utakmici Rudara i Mornara

37666 pregleda 45 reakcija 12 komentar(a)
Sa meča Dečić - Sutjeska, Foto: FSCG
Ažurirano: 09.03.2022. 20:12h

Sutjeska je poslije devet godina slavila u Tuzima - ekipa Milije Savovića savladala je danas u gostima Dečić 2:0 u 24. kolu Telekom 1. CFL i upisala četvrtu pobjedu u drugom dijelu sezone.

Lider je po gol postigao u oba poluvremena, a strijelci su bili Džonatan Drešaj, koji je u 37. minutu postigao autogol i Marko Matanović u 78. minutu.

Matanović igra odlično i postigao je treći gol u nastavku sezone.

Sutjeska je u prvom poluvremenu, a prije autogola Drešaja šanse imala preko Vladana Bubanje i Zakarije Alharaiša, ali je njihove udarce sa distance odbranio golman Andrija Dragojević.

Slavlje fudbalera Sutjeske
Slavlje fudbalera Sutjeskefoto: FSCG

Dečić je prijetio u prvom poluvremenu, a najbolju šansu imao je u drugom dijelu - u 62. minutu je šutirao Danilo Pešukić, a lopta malo zakačila prečku i završila pored gola.

I Nikšićani su bili opasni u nastavku - Nikola Janjić je pogodio stativu, Vladimir Jovović je bio opasan iz slobodnog udarca, a prije pogotka u šansi je bio i Matanović.

Sutjeska ima 18 bodova više i utakmicu više od Dečića. Lider je uoči nastavka sezone imao osam bodova više od današnjeg protivnika.

Sutjeska u nedjelju dočekuje Budućnost, koja je, uz dosta muke, savladala na domaćem terenu Zetu 2:1.

Aktuelni šampioni su od 12. minuta igrali sa igračem manje, jer je crveni karton dobio defanzivac Anto Babić.

Babićevo isključenje malo je poremetilo igru "plavih", koji su do vođstva stigli u 55. minutu kada je nakon slobodnog udarca Vasilija Terzića loptu u mrežu sproveo Andrija Ražnatović.

Stefan Milošević, Budućnost - Zeta

Osam minuta kasnije gosti su izjednačili - Amel Tuzović je centrirao, a gol glavom postigao Nemanja Đurović.

Budućnost do nove prednosti dolazi u 73. minutu, a strijelac je ovog puta bio Igor Ivanović.

Iskra se oporavila od dva vezana poraza, savladala na domaćem terenu Petrovac 2:0 i preuzela treće mjesto na tabeli.

Tim Srđana Nikića je poveo preko Balše Sekulića u 41. minutu, koji je glavom pogodio mrežu na asistenciju Periše Pešukića.

Konačan rezultat postavio je Ilija Tučević u 61. Asistent kod ovog gola bio je Mihailo Perović.

Mihailo Perović (Iskra) na meču sa Petrovcem
Mihailo Perović (Iskra) na meču sa Petrovcemfoto: FSCG

Gosti su uglavnom pokušavali preko Adnana Bašića i Balše Boričića.

Jezero je u Beranama savladalo Podgoricu 4:0, dok je meč Rudara i Mornara na terenu Trening kampa FSCG-a završen 0:0.

Jezero je protiv Podgorice već u prvom poluvremenu imalo dva gola prednosti. Plavljani su poveli u 12. minutu preko Aldina Adžovića, da bi na 2:0 povisio Argentinac Faust u 36.

Faust je odlično pojačanje Jezera i već je postigao četiri gola u drugom dijelu sezone.

Između dva pogotka Plavljana Podgorica je imala priliku za gol, ali je Igor Asanović odbranio udarac Marku Mrvaljeviću.

Treći pogodak na utakmici postigao je Vasilije Radenović u 58. minutu na asistenciju Fausta, dok je konačan rezultat postavio igrač Podgorice, Luka Bulatović, koji je u 89. minutu skrenuo loptu u mrežu nakon udarca Edisa Redžepagića. Bitna pobjeda za Jezero, koje je današnjeg rivala preskočilo na tabeli i prišlo Rudaru na četiri boda zaostatka.

Rudar je protiv Mornara osvojio samo bod. Barani su u finišu prvog dijela imali šanse preko Petra Sekulovića i Jovana Pajovića, ali je oba puta dobro intervenisao Jasmin Agović.

Sa meča Rudar - Mornar na kampu FSCG
Sa meča Rudar - Mornar na kampu FSCGfoto: FSCG

U drugom poluvremenu je u prilici bio i Andrej Cvijović, ali je prilikom njegovog šuta uklizao Balša Banović, pa su mreže do kraja mirovale.

JEZERO - PODGORICA 4:0

Aldin Adžović 12, Rodrigo Emilio Faust 36, Vasilije Radenović 58, Luka Bulatović autogol u 89.

RUDAR - MORNAR 0:0

BUDUĆNOST - ZETA 2:1

Andrija Ražnatović 55, Igor Ivanović 73 - Nemanja Đurović 63.