Jedinstvo krenulo pobjedom, Arsenal prati ritam, Cetinje - Grbalj na ivici prekida

Berane - Jedinstvo 0:3 u Podgorici, Arsenal - Igalo 1:0 u Tivtu, u mečevima 21. kola Druge crnogorske fudbalske lige

7064 pregleda 1 komentar(a)
Fudbaleri Jedinstva, Foto: FK Jedinstvo/Facebook

Jedinstvo je upisalo pobjedu u prvom proljećnom meču.

Šest dana nakon što je premijerni meč u 2022. godini protiv OFK Titograda odložen zbog snijega, Bjelopoljci su slavili kao gosti protiv Berana na Kampu FSCG u Podgorici sa 3:0 i napravili prvi proljećni korak ka eliti.

Žarko Korać je u drugom minutu sudijskog dodatka prvog poluvremena načeo Berance, koji su već u 49. minutu ostali sa igračem manje zbog isključenja Ivana Ivanovića.

Mirza Idrizović u 60. i rezersvista Orhan Hajrović u 83. minutu osigurali su trijumf izabranicima Vuka Bogavca.

Jedinstvo uz utakmicu manje ima pet bodova više od Arsenala, koji pratim ritam lidera.

Drugu proljećnu pobjedu upisali su Tivćani, 1:0 kod kuće protiv Igala. Meč je odlučio Boris Došljak, golom u 15. minutu.

Kom je golom Mirze Hota u finišu prvog poluvremena pobijedio Bokelj u Podgorici sa 1:0, a bodovno izjednačena sa Kotoranima na trećem mjestu sada je Mladost DG, koja je slavila u gostima protiv OFK Titograda sa 3:1.

Drugo i treće mjesto donose baraž za elitu.

Svi golovi postignuti su u nastavku - Luka Boričić u 59, rezervista Nemanja Popović u 69. i Senaga Naoki u 84. minutu iz penala lasnirali su tim iz Donje Gorice, domaći su preko Ermina Spahića u 86. samo ublažili poraz.

OFK Titograd je ostao zakovan za dno tabele sa samo sedam bodova i biće mu mnogo teško da izbori opstanak.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za spas ostvario je Grbalj - 3:1 u Tuzima protiv Cetinja, i to kao gost. Utakmica je bila na ivici tuče, prekid je trajao 15-ak minuta, gužve je bilo i na terenu i na tribinama.

Slobodan Babić i Nemanja Tmušić, golovima u razmaku od samo pet minuta srednom prvog dijela, lansirali su Grbljane.

Cetinje je smanjilo golom Boška Brkovića u 62. minutu, ali je rezervista Grblja Balša Radović devet minuta prije kraja otklonio sve dileme.

Ekipa iz Radanovića, koja je u sigurnoj zoni, ima 19 bodova, Cetinje je ostalo na 13, a Titograd na začelju sa sedam.

Dva posljednjeplasirana tima ispadaju u regije.