Četiri remija na pet utakmica: Giljen u 93. minutu šokirao Budućnost, neriješeno u Petrovcu, Zeta bez nade

Sutjeska u posljednjem napadu golom golmana osvojila bod protiv Budućnosti

59626 pregleda 29 reakcija 29 komentar(a)
Sa novembarske utakmice u Podgorici, Foto: FSCG
Ažurirano: 13.03.2022. 18:54h

Posljednji napad, posljednja šansa i spektakularan kraj - golom golmana Vladana Giljena u 93. minutu, Sutjeska je izvukla bod i šokirala Budućnost kraj Bistrice.

Gosti su vodili 2:1, izgledalo je da mogu da zakomplikuju put Sutjeske do titule, ali je njihovo slavlje kraj Bistrice spriječeno na najdramatičniji mogući način.

Giljen je hitro i spretno reagovao u petercu, ubacio loptu iza leđa kolege Dragojevića za konačnih 2:2, nakon kojih je Sutjeska sačuvala 13 bodova prednosti na vrhu, uz meč više u odnosu na aktuelnog šampiona.

Još jednu dinamičnu utakmicu odigrali su najveći rivali, uz dobar tempo i dosta uzbuđenja.

Sutjeska je povela već u sedmom minutu, golom Vladana Bubanje, uz lošu reakciju golmana Dragojevića.

Budućnost je izjednačila u 14. minutu. Milošević je izborio penal iz koga je Miloš Raičković poravnao, da bi preokret potpisao mladi Nikšićanin Viktor Đukanović, poslije lijepe akcije i asistencije Mirkovića.

Nije bilo dovoljno za pobjedu, Giljen je izrastao u nikšićkog heroja, ne prvi put u karijeri, i vjerovatno ugasio posljednju nadu Budućnosti da može do preokreta u trci za šampionski naslov.

Podgorica je pobijedila Rudar 2:1 i ostala u igri za opstanak, dok je Zeta vjerovatno ostala bez nade za spas, nakon remija bez golova sa Jezerom.

Golova nije bilo ni na utakmici Petrovca i Dečića, dok je meč Mornara i Iskre završen 1:1.

Mornar je poveo preko Aleksandra Vujačića, izjednačio je Balša Sekulić, koji igra fenomenalno u drugom dijelu sezone.

Sutjeska - Budućnost 2:2

Vladan Bubanja 7, Vladan Giljen 90+3. - Miloš Raičković 16. (penal), Viktor Đukanović 69.

Podgorica - Rudar 2:1

Vladimir Boljević 44. (penal), Dušan Vuković 69. - Nikša Vujanović 5. (penal)

Zeta - Jezero 0:0

Petrovac - Dečić 0:0

Mornar - Iskra 1:1

Aleksandar Vujačić 4 - Balša Sekulić 72.