Barsa oborila Realov rekord i u dobrom raspoloženju dočekuje "el klasiko"

Barselona savladala Osasunu 4:0 u 28. kolu La Lige

9355 pregleda 0 komentar(a)

Još jednu odličnu utakmicu odigrala je Barselona u La Ligi, savladala Osasunu 4:0 i u dobrom raspoloženju dočekuje predstojeći "el klasiko" protiv Reala u Madridu.

Prije velikog derbija Ćavijeva ekipa gostovaće Galatasaraju u revanšu osmine finala Lige šampiona.

Barselona je večeras upisala četvrtu vezanu pobjedu, a šestu na posljednjih sedam mečeva.

Nakon pola sata igre sve je bilo poznato. Feran Tores je pogodio u 14. i 21. minutu, a šest minuta kasnije u listu strijelaca upisao se Pjer-Emerik Obamejang.

Konačan rezultat postavio je Riki Puć u 75. minutu. Puć je postao 22. različiti strijelac Barselone u La Ligi ove sezone.

"Blaugrana" je postala tim sa najviše različitih strijelaca u jednoj sezoni La Lige u 21. vijeku i oborila rekord Reala iz sezone 2019/2020 - Madriđani su tada imali 21 različitog strijelca.