Savić i Atletiko osvojili Old traford, Benfika šokirala Ajaks

Plasman u četvrtfinale prošle sedmice su izborili Liverpul, Real Madrid, Mančester siti i Bajern

22:51h

Atletiko ide dalje, Mančester junajted je zaokružio još jednu užasno lošu sezonu.

Petu godinu zaredom "đavoli" neće osvojiti trofej, posljednji su uzeli 2017. u Ligi Evrope, sa Murinjom na klupi.

"Kolćonerosi" su slavili na Old trafordu 1:0 i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona, uz prepoznatljivu defanzivnu čvrstinu i dominaciju, te sjajnu partiju Stefana Savića, koji je sa saigračima blokirao Ronalda, Sanča, Rašforda i Kavanija, a kojima je samo mladi Elanga pravio probleme.

stat

Odbrana Atletika izdržala je neke teške momente, Oblak je dva puta bio maestralan, a iz jednog od rijetkih pravih napada postigli gol odluke - akciju Feliksa i Grizmana završio je Renan Lodi u finišu poluvremena.

stat

Među osam je i Benfika, koja je istim rezultatom savladala Ajaks u Amsterdamu.

Bio je to prvi poraz holandskog tima u Ligi šampiona ove sezone, nakon šest pobjeda u grupi i remija u Lisabonu.

Čovjek odluke bio je Urugvajac Darvin Nunjes.

Izmjena: 23:04h
22:48h

Junajted bez ritma, Atletiko sve bliži četvrtfinalu.

22:42h

Junajted ide na sve ili ništa - Mata je zamijenio Megvajera.

22:38h

77. minut - gol u Amsterdamu. Benfika vodi, kakav šok za Ajaks.

Darvin Nunjes je pogodio glavom nakon prekida.

Gol pogledajte ovdje.

22:37h

Pokušao je Varan, brani Oblak. Spektakularno.

22:33h

Odbrana Atletika je pod pritiskom, ali djeluje organizovano i čvrsto. Sve karte na napad daje Rangnik - Fred je izašao, u igri Kavani.

22:25h

Pogba, Matić i Rašford su na terenu, izašli su Fernandeš, Mektomini i Elanga.

22:16h

Junajted ponovo u ofanzivi, pritisak je na odbrani Atletika.

22:04h

Počelo je 2. poluvrijeme i Junajted je odmah zaprijetio. Odlični Elanga je izbacio iz ravnoteže defanzivce Atletika, ali je tukao pored gola iskosa sa desne strane.

21:48h

Atletiko ima 1:0 na Old trafordu i bliži je plasmanu u četvrtfinale.

Junajted je krenuo ofanzivno, mladi Elanga je bio veoma opasan, nije imao sreće u uvodu meča da pogodi gol, jer je nakon njegovog šuta lopta pogodila u glavu Oblaku.

Gosti povučeni i čvrsti, a kako je vrijeme prolazilo i opasniji. Prvo je gol Feliksa poništen zbog ofsajda, da bi u finišu poluvremena efektnu akciju i centaršut Grizmana u vođstvo pretvorio Renan Lodi.

U Amsterdamu nema golova.

21:47h

Opasan šut Bruna Fernandeša sa 25 metara, Oblak je bio oprezan i hitar u reakciji. Lopta je išla u bliži ugao...

21:41h

41. minut - Atletiko vodi u Mančesteru. Efektna akcija gostiju. Feliks je petom ostavio Grizmanu, koji je idealno centrirao na drugu stativu, a Renan Lodi glavom pogodio sa peterca.

21:34h

Sekund je trajalo slavlje Atletika. Koke za Ljorentea u prostor, dodavanje za Žoaa Feliksa i gol. Odmah je, međutim, reagovao pomoćni sudija - u ofsajdu je bio Ljorente.

21:23h

VAR je konsultovan na Old trafordu, nakon duela Reinilda i Bruna Fernandeša - nema penala za Junajted.

21:16h

Sjajni De Hea - šut De Paula sa 25 metara je išao u gornji desni ugao, efektna odbrana Španca.

21:13h

Prva šansa na meču. Odlična akcija Mančester junajteda. Bruno Fernandeš je probio po desnoj strani, Entoni Elanga, strijelac u Madridu, se ubacio u peterac, zahvatio loptu, koja je pogodila Oblaka u glavu.

Šansu pogledajte ovdje.

21:07h

Junajted dominira na početku, lopta je konstantno u opasnoj zoni pred golom Atletika.