Tri remija u nedjeljnom programu

Peter Šteger, Foto: Kicker.de
Ažurirano: 22.10.2017. 18:25h

Očajne igre Kelna u Ligi Evrope nijesu slučajnost. "Jarčevi" još ne znaju za trijumf u Bundesligi, a danas su bez golova odigrali sa Verderom. Ove dvije ekipe su na posljednje dvije pozicije na tabeli, samo što je Kelnu danas bio treći, a Verderu peti remi.

I Frajburg je srećno remizirao na svom terenu u utakmici sa Hertom, pa je izišao iz zone ispadanja. Frajburg je vodio do finiša, ali je Salomon Kalu promašio penal tri minuta prije nego je postavio konačnih 1:1.

A penal je promašio, tačnije Maksimilijanu Arnoldu iz Volfsburga sjajno je šut sa 11 metara odbranio Oliver Bauman u 11. minutu. Gosti svoj penal nijesu proipustili d arealizuju u 73. minutu, da bi "vukovi" u psoljednjoj utakmici kola došli do bos u nadoknadi. Hofenhajm sa svega dva boda u posljednja tri kola je "pao" na četvrto mejsto sa 16 bodova, dok Volfsburg nakon petog uzastopng remija ima devet bodova.