Defanzivna klinika, kako je Atletiko blokirao Ronalda: Bez šuta na gol za 90 minuta

10731 pregleda 3 komentar(a)
Savić zaustavlja Ronalda, Foto: Reuters

Kristijano Ronaldo je ikona fudbala, prvi golgeter u istoriji Lige šampiona, a večeras je bio "nevidljivi" napadač.

I u tome je bio ključ uspjeha Atletiko Madrida i pobjedi nad Mančester junajtedom u gostima (1:0), koja je prvaku Španije donijela plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Tek treći put u karijeri, Portugalac za 90 minuta fudbala u utakmici elitnog takmičenja nije uputio nijedan šut ka golu rivala.

Jednom se to dogodilo na početku karijere, dok je igrao za Junajted - 2003. protiv Panatinaikosa, drugi put u dresu Reala, prije 11 godina u duelu sa tada neprikosnovenom Barselonom.

I taj podatak govori kakav meč je odigrao Stefan Savić, kao lider Atletikove odbrane, kao i svi njegovi saigrači.

Takođe, poslije punih 16 godina Ronaldo će jednu sezonu završiti bez trofeja, jer je Junajted eliminisan iz oba engleska kupa, a titula u Premijer ligi je odavno izgubljena. Ugrožen je i plasman u Ligu šampiona 2022/23.

Od odlaska iz Reala 2017. godine, Ronaldo je samo jednom stigao do četvrtfinala sa Juventusom, a zatim tri puta zaredom ispadao u osmini finala...