Budućnost prvi put ove sezone savladala Dečić

Završen meč, koji je prekinut 5. marta - Budućnost slavila 2:0 u Tuzima i sada ima 10 bodova manje od Sutjeske

7837 pregleda 23 reakcija 5 komentar(a)
Slavlje nakon postignutog pogotka fudbalera Budućnosti, Foto: FSCG

Konačno je završen meč 23. kola između Dečića i Budućnosti - aktuelni šampioni slavili su danas u Tuzima 2:0, pa poslije 25 utakmica imaju 10 bodova manje od Sutjeske.

Budućnost je prvi put ove sezone pobijedila Dečić. U prvom dijelu sezone bilo je 2:2 u Tuzima, dok je pod Goricom Dečić slavio 2:1.

Meč u Tuzima, prekinut 5. marta zbog sukoba navijača, nastavljen je od 18. minuta i rezultata 1:0 za "plave". Budućnost je 5. marta povela autogolom Adrijana Rudovića, a drugi gol postigla danas u 39. minutu - Vasilije Terzić je na lijevoj strani pronašao Andriju Ražnatovića, a nakon njegovog centaršuta Igor Ivanović je postigao gol glavom.

To je bila i jedina prilika na obje strane u prvom poluvremenu. U nastavku je meč bio malo bolji, a prvu šansu u tom periodu imao je Džonatan Drešaj.

U 59. minutu Matija Božanović je pogodio prečku, a na drugoj strani su bili opasni Lazar Mijović i Anto Babić.

Budućnost u nedjelju dočekuje Jezero, Dečić je domaćin Mornaru. Oba meča počinju u 16 časova.