Liverpul bolji od Arsenala, otvorena trka za titulu

Strijelci za "redse" bili su Žota i Firmino

4852 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Liverpula prišli su Mančester sitiju na samo bod zaostatka - "redsi" su večeras u derbiju savladali Arsenal 2:0 i stigli do devete uzastopne pobjede u Premijer ligi.

Posljednji poraz u ovom takmičenju tim Jirgena Klopa pretrpio je u gostima od Lestera 28. decembra prošle godine.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, Liverpul je imao jedan šut u okvir gola, kada je u prilci bio Van Dajk, da bi u samom finišu tog dijela igre Arnold sjajno pronašao Manea, ali je Senegalac šutirao preko gola.

Arsenal je u drugom poluvremenu imao sjajnu šansu preko Edegora, ali je odlično reagovao Alison. Potom je uslijedila kazna.

Liverpul je poveo 55. minutu kada je Alkantara asistirao Žoti. Portugalac je šutirao u bliži ugao, a Ramsdejl loše reagovao.

Potom je Klop u igru uveo Salaha i Firmina, a Brazilac postavio konačan rezultat u 62. minutu.

Prvi put u istoriji Liverpul je tri puta zaredom savladao Arsenal u Londonu.

Totenhem je u gostima savladao Brajton 2:0 i nastavio trku za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Sparsi su poveli preko Romera, a konačan rezultat postavio Kejn.

Kejn je prije pogotka imao veliku šansu, ali je promašio prazan gol.