PSV furiozan u Danskoj, prošli Lester i Marsej, Bode Glimt bolji od AZ-a (VIDEO)

Zahavi i Gece riješili sve na "Parkenu"

6322 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 17.03.2022. 21:30h

PSV je u Kopenhagen pošao nakon goleade u prvom meču (4:4), ali je u velikom stilu prošao u četvrtfinale Lige konferencija.

Holanđani su dali četiri gola i na "Parkenu - bilo je čak 4:0.

Razliku su napravili iskusni asovi - dva pogotka je postigao Eran Zahavi, upisao se i Mario Gece, a u finišu je mrežu zatresao i mladi Noni Madueke.

Marsej je i drugi put u sedam dana savladao Bazel rezultatom 2:1, ali je bilo problema u Švajcarskoj.

Gosti su u prvom poluvremenu promašili penal, domaćin je potom poveo preko Dan Endojea, ali je plasman među osam najbolji ekipi Horhea Sampaolija donio tandem Džengiz Under - Valentan Ronžje.

Ren je bio bolj od Lestera (2:1), ali je to pirova pobjeda jer je u Engleskoj prošlog četvrtka bilo 2:0 za "lisice".

Mnogo uzbuđenja je viđeno u Alkmaru, u duelu AZ-a i Bode Glimta.

Radovali su se gosti koji su nakon produžetaka došli do remija (2:2) i plasmana u narednu rundu.

Pogodak vrijenda prolaska (nakon 2:2 u Norveškoj) postigao je Alfons Sampsted u 106. minutu.