Bajern silovit - Levandovski sustigao Gerda Milera, Nojerova rekordna pobjeda

Poljaku je peta sezonu u Bundesligi u kojoj je postigao najmanje 30 golova

4475 pregleda 1 komentar(a)
Poljak niže pogotke kao na traci, Foto: Reuters

Bajern je deklasirao Union Berlin - 4:0, a Poljak Robert Levandovski ruši rekorde!

Levandovski je postigao dva gola, uklupno 31 u Bundesligi ove sezone pa je peti put u najjačoj ligi Njemačke uspio a postigne 30 ili više golova. To je prethdon supjelo samo Gerdu Mileru, a niko drugi nije supio d aima dviej atkve sezone.

Levandovski je u svim takmičenjiam postigao 45 golova na 37 nastupa u svim takmičenjima od starta sezone.

Mrežu gostiju načeo je Koman (16), mladi 19-godišni Francuz Nianzu je u 25. minutu povisio na 2:0.

Onda je na scenu stupio Poljak, sa penala u 45, da bi u 47. minutu pogodio na asistenciju Musiale.

Levandovski je izjenačio a golman Manuel Nojer postavio rekord. Njemu je danas bila 311. pobjeda u Bundesligi.