Italija - Sjeverna Makedonija 0:1 - kraj

Garet Bejl 25, 51 - ben Dejvis (autogol) 65.

Izmjena: 23:05h
23:17h

Četiri meča - jedna senzacija i tri pobjede domaćina.

Prošli su Portugal (pobjeda nad Turskom 3:1), Vels, koji je bio bolji od Austrije 2:1, te Švedska - trijumfom nakon 120 minuta borbe sa Češkom (1:0)...

Ali, glavna priča je Sjeverna Makedonija, koja je u Palermu šokirala Italiju i ostavila je drugi put zaredom bez učešća na Mundijalu.

Makedonci su trpjeli veliki pritisak na "Barberi", domaćin je promašio veliki broj šansi, a onda u 92. minutu je Trajkovski, bivši fudbaler Palerma, efektnim udarcem sa preko 20 metara matirao Donarumu.

Aktuelni prvak Evrope nije imao vremena da se oporavi od šoka.

Portugal je lako došao do 2:0 u Portu (pogoci Otavija i Žote), onda je Turska smanjila preko Jilmaza, a u finišu je iskusni napadač promašio i penal za 2:2.

Tačku na prolaz u finale i duel sa Makedoncima u utorak u Portu stavio je Nunjes.

Vels je pogocima Bejla bio bolji od Austrije, pa će u junu u finalu u Kardifu igrati sa boljim iz okršaja Škotske i Ukrajine.

Švedska je golom Kvaisona u 110. minutu savladala Češku i u utorak ide na mengda Poljskoj, koja je direktan učesnik finala nakon što je izbačena Rusija.

23:15h

Kraj i u Solni - Švedska je nakon 120 minuta eliminisala Češku - 1:0.

23:04h

Vodi Švedska od 110. minuta u duelu sa Češkom - mrežu je zatresao Kvaison. Gol pogledajte ovdje.

22:59h

Nakon 105 minuta igre nema golova u duelu Švedske i Češke.

22:49h

Italija drugi put zaredom neće učestvovati na Mundijalu, nakon što je nije bilo ni u Rusiji 2018.

Ko je to mogao da pretpostavi nakon što je ljetos postala prvak Evrope?

22:43h

Prošao je i Vels, koji je savladao Austriju u Kardifu - 2:1.

Produžeci u Solni - Švedska - Češka 0:0.

22:38h

Gotovo je - Sjeverna Makedonija je savladala Italiju u Palermu, golom čovjeka koji je četiri godine igrao na stadionu  "Renco Barbera" na kojem je večeras zablistao.

Portugal i Sjeverna Makedonija se sastaju u utorak u Portu - ko slavi ide na Mundijal.

22:37h

Portugalci preko Nunješa rješavaju sve u duelu sa Turskom - vode 3:1.

22:36h

92. minut - kakav šok za Italijane - Sjeverna Makedonija je povela u 92. minutu protiv Italije golom Trajkovskog.

22:27h

Kakvu šansu je imala Turska u Portu - Burak Jilmaz je promašio penal za 2:2 u 83. minutu.

22:08h

65. minut - Turska je smanjila protiv Portugala golom Jilmaza.

Smanjila je i Austrija u Kardifu protiv Velsa na 2:1, i to autogolom Dejvisa.

21:56h

51. minut - Vels vodi 2:0 protiv Austrije, opet je strijelac Bejl. Gol pogledajte ovdje.

21:45h

Počelo je drugo poluvrijeme u Portu, Palermu, Kardifu i Solni.

21:33h

Poluvremena. Portugal ide po planu - 2:0 protiv Turske, Italija ne - 0:0 sa Sjevernom Makedonijom.

Vodi Vels golčinom Bejla, nema golova na meču Švedska - Češka.

Izmjena: 21:45h
21:33h

Vels je bio blizu drugog gola, nakon lijepe akcije zamalo je neprecizan bio Ramzi.

21:31h

Italijani imaju 15 šuteva na gol Makedonije, gosti jedan, ali rezultat je 0:0.

21:29h

42. minut - 2:0 za Portugal protiv Turske. Diogo Žota.

Otavio je centrirao, a as Liverpula glavom sa desetak metara pogodio bliži ugao.

21:24h

Italijani sve opasniji, dobre šanse imali su Insinje i Imobile, Makedonci se spasavaju.

21:17h

Velika šansa za Italiju - golman Makedonije Dimitrijevski je poklonio loptu Berardiju, koji je imao sve vrijeme ovog svijeta da pogodi praznu mrežu. Šutirao je mlako, Dimitrijevski je stigao da se vrati i reaguje.

21:13h

25. minut - ne igra u Realu, nema utakmice u nogama, ali Vels ima zvijezdu - Garet Bejl za 1:0 protiv Austrije.