Euforija u Skoplju, selektor i dva igrača dobila diplomatske pasoše

Priznanja za selektora Blagoja Milevskog i reprezentativce Aleksandra Trajkovskog i Enisa Bardija

9994 pregleda 0 komentar(a)

Ministar inostranih poslova Sjeverne Makedonije Bujar Osmani dodijelio je danas diplomatske pasoše selektoru fudbalske reprezentacije Blagoji Milevskom i reprezentativcima Aleksandru Trajkovskom i Enisu Bardiju.

"Ne samo pobjedama nad fudbalskim velesilama kao što su Italija i Njemačka, nego i ukupnim doprinosom uspjehu naše reprezentacije već ste naše sportske diplomate i ambasadori, tako da u namanju ruku treba da imate simbol diplomatije - diplomatski pasoš za vaša česta putovanja" rekao je Osmani na sastanku u ministarstvu inostranih poslova.

Makedonski fudbaleri sjutra putuju u Porto, gdje će 29. marta sa Portugalom igrati za prvi plasman na Svjetsko prvenstvo.

U polufinalu baraža, u četvrtak, 24. marta, fudbalska reprezentacija Sjeverne Makedonije je pobijedila evropskog prvaka Italiju 1:0 u Palermu.

Gol je postigao je Trajkovski u drugom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.