Meksiko i SAD se plasirali na Mundijal, Kostarika protiv Novog Zelanda u baražu

Meksiko i SAD iz drugog šešira čekaju protivnike na sjutrašnjem žrijebu

4073 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Kostarike, Foto: Reuters

Fudbalske reprezentacije Meksika i SAD plasirale su se na Svjetsko prvenstvo u fudbalu.

Meksikanci su u posljednjem kolu u KONKAKAF zoni savladali Salvador 2:0, dok je Amerika identičnim rezultatom poražena od Kostarike.

SAD i Kostarika su kvalifikacije završili sa istim brojem bodova, ali su u Katar direktno otišli Amerikanci zbog bolje gol razlike.

Kostarika je direktno na Mundijal mogla da ode sa trijumfom od šest ili više golova razlike, a na stadionu u San Hoseu povela je u 51. minutu preko Vargasa. Konačan rezultat postavio je Kontreras osam minuta kasnije.

Kostarika će u interkontinentalni baraž, gdje će u junu igrati sa Novim Zelandom. Igra se jedna utakmica u Kataru.

A Meksiko je rutinski odradio posao sa Salvadorom - Antunja i Raul Himenes su u prvom dijelu postigli po gol, pa "sombrerosi" kvalifikacije završavaju na 2. mjestu iza Kanade, koja je u posljednjem kolu, u meču bez rezultatskog značaja, poražena od Paname 1:0.

Na sjutrašnjem žrijebu SAD i Meksiko će biti u drugom šeširu.