Magat debitovao porazom, Jovetić ostao na klupi, Herta u zoni direktnog ispadanja (VIDEO)

Tim iz Berlina izgubio u Leverkuzenu i pao na pretposljednje mjesto, Bajern u finišu napunio mrežu Frajburga

3214 pregleda 0 komentar(a)
Feliks Magat daje upustva Čehu Daridi, Foto: Reuters

Novi tener Feliks Magat nije uspio da pokrene Hertu, koja je doduše očekivano izgubila na gostovanju Bajeru u Leverkuzenu (2:1).

Stevan Jovetić je ostao na klupi, očigledno još nedovoljno oporavljen (za Crnu Goru je prošle sedmice zamijenjen na poluvremenu protiv Grčke) i moraće očigledno da se dobro opravi kako bi pomogao berlinskom klubu u teškoj borbi za opstanak.

Herta je, naime, nakon današnjeg poraza, kao i remije Arminije sa Štutgartom, prvi put ove sezone dospjela u zonu direktnog ispadanja, kao pretposljednja na tabeli.

Ništa, naravno, još nije izgubljeno, jer dva tima ispred - Arminija i Augsburg, imaju isti broj bodova i bolju gol-razliku.

Alario u 35. minutu pronašao rašlje Hertinog gola i doveo Bajer u vođstvo.

Samo pet minuta kasnije, u 40. "farmaceute" je lansirao Belarabi, pogodivši za 2:0.

Čeh Darida je smanjio na 2:1 već u 42, ali u nastavku gosti nisu mogli do izjednačenja.

Na vrhu tabele, vodeći Bajern je uvećao prednost na devet bodova u odnosu na drugoplasiranu Borusiju Dortmund, koja u 18.30 igra derbi sa Lajpcigom.

Bavarci su slavili sa 4:1 u Frajburgu, iako je 17 minuta prije kraja rezultat bio izjednačen - 1:1.

Gnabri u 73, Koman u 82. i Sabicer u šestom minutu nadoknade napunili su mrežu domaćina.

Prethodno, Bajern je poveo 58. minutu golom Gorecke, izjednačio je Petersen u 63.