Benzema šutirao tri penala, dva puta pogodio, Real pobijedio Seltu

Selta - Real Madrid 1:2 u nervoznoj utakmici na "Balaidosu". Gostima dosuđena tri penala. Madriđani na vrhu imaju 12 bodova više od Sevilje, koja sjutra dočekuje Barselonu

8269 pregleda 0 komentar(a)

"Penaldžija" Karim Benzema srušio je Seltu u Vigu (2:1) i doveo Real na korak od titule prvaka Španije.

Francuz je, naime, tri puta šutirao penal na "Balaidosu" - dva je realizovao, jedan promašio, taman za pobjedu i velikih plus 12 u odnosu na drugoplasiranu Sevilju, koja sjutra u derbiju dočekuje Barselonu.

U nervoznoj utakmici u Galiciji, Benzema je prvi gol s bijele tačke postigao u 20. minutu nakon što je Nolito sapleo Edera Militaa.

Nolito, nekadašnji fudbaler Mančester sitija, iskupio se za penal izjednačivši udarcem iz blizine čim je počelo drugo poluvrijeme.

Drugi penal Benzema je šutirao u 64. minutu nakon što je Muriljo faulirao Rodriga, ali mu je golman Matijas Dituro obranio udarac.

Šansu za popravni, ipak, dobio je već šest minuta kasnije, kada je Kevin Vaskes sapleo Ferlanda Mendija - i iskoristio je, za konačnih 1:2.