To je Old Firm: Flašom na golmana Seltika, komadi stakla ispred gola (VIDEO)

3793 pregleda 0 komentar(a)

Old Firm je jedan od najvatrenijih fudbalskih derbija na svijetu, dueli Rendžersa i Seltika u Glazgovu imaju i vjersku pozadinu, jer su simbol zategnutih odnosa između škotskih protestanata i katolika.

I uvijek su puni tenzija, često na ivici regularnosti.

Takav je i današnji na Rendžersovom Ajbroks parku.

Drugo poluvrijeme kasnilo je oko pet minuta jer su navijači domaćeg tima gađali golmana Seltika Džoa Harta staklenom flašom!

Flaša nije pogodila Engleza, ali se slomila ispred njegovog gola, pa su u travi ostali komadići stakla.

Hart je problem prijavio sudijama, koje su zaustavile igru, dok su redari tražili opasne predmete po travi.

Seltik je na poluvremenu vodio 2:1, iako su Rendžersi poveli rano, golom Arona Ramzija.