Pobjeda nakon preokreta, Seltik napravio korak ka tituli

Seltik nakon 32 kola ima šest bodova više od Rendžersa

3957 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Seltika, Foto: celticfc.com

U jednom od najvećih derbija na svijetu Seltik je danas u gostima savladao Rendžers 2:1 nakon preokreta i napravio veliki korak ka novoj tituli.

Nakon današnjeg Old Firma, a 32. utakmice u sezoni Seltik ima šest bodova više od najvećeg rivala.

Svega je bilo u još jednom Old Firmu - uzbuđenja, preokreta, navijači su bacali flaše na teren...

Već nakon sedam minuta postignuta su dva pogotka, a prvi su poveli domaći - u 3. minutu Aron Remzi je na asistenciju Rajana Kenta doveo "policajce" u vođstvo.

Četiri minuta kasnije izjednačio je australijski reprezentativac Tim Rogić, da bi dva minuta prije kraja prvog poluvremena potpun preokret zeleno-bijelima donio Amerikanac Kameron Karter-Vikers.

Dinamično je bilo i u nastavku utakmice, fudbaleri Rendžersa su napadali, ali je Seltik uspio da se odbrani. U nekoliko navrata su odlični bili i golmani.

Inače, drugo poluvrijeme je kasnilo jer su u pauzi domaći navijači na "Ajbroksu" bacili staklene flaše ispred Seltikovog gola, pa je trebalo vremena da redari pokupe komadiće stakla.

Do kraja regularnog dijela ostalo je još jedno kolo, a onda slijedi plej-of od pet rundi tokom kojeg će se igrati još jedan Old Firm.

Seltik je u dobroj poziciji da velikom rivalu oduzme titulu.