Vratio se Boven i donio pobjedu Vest Hemu, agonija Evertona

"Čekićari" slavili 2:1, "karamele" od dolaska Frenka Lamparda nijesu osvojile bod u gostima

2690 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Vest Hema, Foto: Reuters

Nakon mjesec dana odsustva zbog povrede, Džerod Boven se vratio na teren i bio najzaslužniji za još jednu pobjedu Vest Hema u Premijer ligi.

"Čekićari" su danas u 31. kolu savladali u Londonu Everton 2:1 i nastavili trku za izlazak u Evropu.

Sa druge strane Everton je pretrpio peti poraz na posljednjih šest utakmica u Premijer ligi i nalazi se na 17. poziciji sa tri boda više i dvije utakmice više od Votforda, koji je u opasnoj zoni.

"Karamele" od dolaska Frenka Lamparda nijesu osvojile bod u gostima.

Vest Hem je poveo u 32. minutu - Boven je fauliran, a Kresvel postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca.

Everton je izjednačio preko Holgejta u 53. minutu, a onda je pet minuta kasnije konačan rezultat postavio Boven. Prethodno je Antonio šutirao, Pikford odbranio, a loptu u mrežu sproveo Boven, koji je postigao deveti gol u sezoni. Ima još osam asistencija.

U narednom kolu Vest Hem gostuje Brentfordu, dok Everton ide u goste Barnliju i to će biti veoma značajan meč za obje ekipe budući da je Barnli u zoni ispadanja sa četiri boda manje od "karamela".