Fudbaleri Mančester sitija, Foto: Reuters

Darvin Nunjes 49. - Ibrahima Konate 17, Sadio Mane 34, Luis Dijas 87.

Izmjena: 22:48h
22:49h

Mančester siti i Liverpul napravili su veliki korak ka polufinalu Lige šampiona.

Siti ide u Madrid sa minimalnih 1:0, s tim da je duel na Etihadu je pokazao da Atletiko možda može i da se odbrani, ali teško da može da napadački ugrozi engleskog šampiona.

U revanšu mora da rizikuje mnogo više, da li je spreman da nadigra rivala - veliko je pitanje.

Duel u Mančesteru je protekao u totalnoj dominaciji domaćina, odličnoj defanzivi gostiju, sve do 70. minuta - tada je Gvardiolin džoker Foden, samo 17 sekundi od ulaska u igru, maestralno proturio loptu do De Brujnea koji je pogodio suprotni ugao.

U Lisabonu, očekivana pobjeda Liverpula protiv hrabre Benfike 3:1.

Konate nakon kornera, Mane poslije sjajne akcije i Luis Dijas u finišu meča donijeli su "redsima" miran revanš na Enfildu.

Benfika se hrabro borila, smanjila je na 2:1, imala šansu i za 2:2, ali kvalitet je apsolutno na strani rivala.

Izmjena: 23:01h
22:47h

87. minut - Liverpul je riješio Lisabon - 3:1, bivši napadač Porta Luis Dijas je strijelac.

Gol pogledajte ovdje.

22:43h

Fil Foden je ulaskom promijenio napadački ritam Sitija i potpuno poremetio defanzivnu postavku Atletika.

22:25h

70. minut - vodi Siti. Fil Foden je kroz noge Reinildu asistitrao Kevinu de Brujneu, prvi put je pokekla odbrana Atletika, kasnio je Felipe, a Belgijanac pogodio suprotni ugao.

22:25h

Tri izmjene i u Sitiju - Gabrijel Žezus, Griliš i Foden umjesto Sterlinga, Gundogana i Mareza.

22:24h

Benfika je pokazala karakter. Alison je sačuvao 2:1, sjajnom intervencijom nakon šuta Evertona.

22:19h

64. minut - dobra šansa za Siti, Laport je glavom nakon kornera tukao preko gola.

Laport
22:15h

Tri izmjene Simeonea odjednom - De Paul, Korea i Mateus Kunja, izašli su Grizman, Ljorente i Koke.

22:11h

55. minut - prva odbrana Oblaka. Šutirao je De Brujne iz slobodnog udarca, nezgodno u bliži ugao, Slovenac je iz dva pokušaja reagovao, prvo rukom, pa nogom.

22:07h

49. minut - Benfika je smanjila. Odlični Urugvajac Darvin Njunjes je pogodio za 1:2.

Veliku grešku napravio je Konate, kome je lopta prošla kroz noge nakon bezopasnog ubacivanja sa desne strane Rafe Silve.

22:06h

U 50. minutu Atletiko je prvi put ušao u šesnaesterac Sitija. Dobro otvorena kontra po desnoj strani, Ljorente, ipak, nije dobro završio akciju.

21:46h

Nema golova na Etihadu, između  Mančester sitija i Atletika.

Dominacija domaćina, 70 odsto posjed lopte i nijedan šut u okvir gola Oblaka.

Zapravo, nijedna prilika, još jednom je odbrana Atletika i cijela defanzivna postavka odradila odličan posao.

Napadački, gosti i nemoćni, a i ne previše zainteresovani da izađu visoko, pomjere igru dalje od svog gola.

U Lisabonu, očekivano - Liverpul siguran protiv Benfike, već je 2:0.

21:36h

34. minut - Liverpul na 2:0, sve je izgleda već jasno u ovom duelu. Sadio Mane.

Spektakularna akcija "redsa", duga lopta Aleksander-Arnolda, asistencija Luisa Dijasa glavom i gol Senegalca.

Gol Manea za 2:0
Gol Manea za 2:0foto: Reuters
Izmjena: 22:23h
21:20h

17. minut - Liverpul vodi u Lisabonu. Ibrahima Konate glavom nakon kornera Robertsona.

21:15h

Žestok presing Sitija na polovini Atletika, lopta je konstantno u posjedu Gvardiolinih igrača, bilo je nekoliko opasnih situacija pred Oblakovim golom.