Majstorska akcija Barse poništila evrogol Ajntrahta, Braga bolja od Rendžersa, remi u Londonu (VIDEO)

Domaćin bio bolji u Frankfurtu, na kraju zadovoljniji Katalonci

9532 pregleda 0 komentar(a)

Barselona je u Frankfurtu bila daleko od nivoa na kojem je praktično od decembra, ali joj je i skromna partija bila dovoljna da izbjegne poraz u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope.

Bilo je 1:1 u meču u kojem je Ajntraht u prvom poluvremenu promašio nekoliko odličnih šansi, a onda i poveo evrogolom Ansgara Knaufa, momka koji je pozajmljen od Borusije Dortmund.

Igrao se 48. minut kada je Knauf nakon prekida primio loptu na 20 metara od gola Barse i maestralno pogodio.

Domaćin je tada imao sve, ali Barsa je pronašla put do mreže - čim su ušli Frenki de Jong i Usman Dembele.

Dembele je počeo akciju u 66, De Jong i Feran Tores odigrali dupli pas, prije nego je bivši napadač Mančester sitija rutinski zatresao mrežu.

"Blaugrana" je posljednjih 15 minuta imala igrača više, ali nije ozbiljnije ugrozila Kevina Trapa...

Braga je na svom terenu savladala Rendžers 1:0 golom Abera Ruiza, dok je neriješeno bilo i u Londonu - u duelu Vest Hema i Liona (1:1).

"Čekićari" su s desetoricom (crveni karton Arona Kresvela) poveli preko Džeroda Bouvena, da bi konačan rezultat postavio Tangi Endombele.