Fiorentina utišala Napulj, korak unazad "azura" u borbi za Skudeto (VIDEO)

"Viola" savladala jednog od kandidata za titulu

5824 pregleda 2 komentar(a)

Fiorentina ozbiljno utiče na vrh tabele u Seriji A i samu borbu za Skudeto.

Nedavno je uzela bod Interu na "Đuzepe Meaci", sada je osvojila sva tri u Napulju - slavila je rezultatom 3:2.

Niko Gonsales je u prvom poluvremenu najavio iznenađenje, ali je Dris Mertens početkom drugog dijela izjednačio.

Nada u totalni preokret je, ipak, kratko trajala, jer je "viola" dominantno dobila ono što je željela.

Prvo je Džonatan Ikone u 66. matirao Davida Ospinu, a u 72. se upisao i Artur Kabral.

Nakon toga Napolija desetak minuta nije bilo nigdje na terenu, ali je u 84. Viktor Osimen nadmudrio defanzivca gostiju Igora i efektno pogodio mrežu.

Bilo je to dovoljno samo da se ublaži poraz ekipe Lućana Spaletija.

Napoli uz meč više ima bod manje od lidera Milana, na istom je učinku - takođe uz meč više - kao Inter.

Fiorentina ne odustaje od Evrope, uz utakmicu više ima bod manje od šestoplasirane Rome.

Sasuolo je bio bolji od Atalante 2:1, istim rezultatom je Udineze slavio u Veneciji.