Real od ambisa do polufinala, čudesni Viljareal eliminisao Bajern

U srijedu igraju Atletiko Madrid - Mančester siti (0:1) i Liverpul - Benfika (3:1)

36782 pregleda 68 reakcija 11 komentar(a)
Benzema slavi gol za polufinale, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.04.2022. 23:41h
Završeno
20:08h

Real Madrid - Čelsi 2:3 - prvi meč 3:1

Rodrigo 80, Karim Benzema 96. - Mejson Maunt 15, Antonio Ridiger 51, Timo Verner 75.

Bajern - Viljareal 1:1 - prvi meč 0:1

Robert Levandovski 52. - Samuel Čukveze 88.

Izmjena: 23:35h
23:32h

Real je u polufinalu, Čelsi je ispustio veliku šansu.

Gosti su u Madridu vodili 3:0, igrali sjajno Kurtoa spriječio 0:4 sjajnom reakcijom, a onda je Real iz ambisa došao do završnice Lige šampiona.

Modrić je genijalnom asistencijom namjestio gol Rodrigu za produžetke, u kojima je Karim Benzema postigao drugi gol i okrenuo dvomeč.

23:26h

Haverc je bio blizu - glavom pored stative.

23:23h

Prva šansa za Čelsi u produžetku. Ziješ je šutirao iskosa sa lijeve strane, Kurtoa je bio postavljen gdje treba.

23:02h

96. minut - Karim Benzema, Real je od ambisa došao na korak od polufinala, 2:3.

Nigdje ga nije bilo tokom cijelog meča, ali je na pravom mjestu bio kada je najvažnije - Francuz je pogodio glavom na centaršut Vinisijusa.

Gol pogledajte ovdje.

22:59h

Počeli su produžeci u Madridu.

22:54h

Kraj u Minhenu. Čudo se dogodilo - Viljareal je u polufinalu.

Nakon pobjede 1:0 na domaćem terenu, "žuta podmornica" je igrala 1:1 sa Bajernom u gostima.

Bavarci su poveli početkom drugog poluvremena, preko Levandovskog, napadao do kraja, ali nije bio previše opasan, osim šanse Milera 20-ak minuta prije kraja.

Viljareal je čekao trenutak i dočekao ga u 88. minutu, iz sjajne kontre i golom Samuela Čukvezea napravio čudo, drugi put se plasirao među četiri najbolje ekipe Evrope.

Izmjena: 22:59h
22:51h

Produžeci u Madridu.

22:48h

88. minut - Viljareal je šokirao Bajern - Samuel Čukveze, 1:1. Minuti do senzacije.

Fantastična kontra "žute podmornice", asistencija Morena i realizacija Čukvezea pored nemoćnog Nojera.

22:36h

80. minut - kakav meč u Madridu. Real je smanjio na 3:1. Genijalna asistencija Modrića za Rodriga, koji je dva minuta ranije ušao u igru.

22:35h

Miler je mogao da donese polufinale Bajernu - bio je zamalo neprecizan, još je 1:0.

22:35h

Kurtoa je spriječio 0:4, sjajna odbrana nakon šuta Haverca.

22:32h

75. minut - sada nema spasa za Real. Briljantna solo akcija Tima Vernera. Osporavani Njemac je promiješao odbranu rivala, bacio na zemlju dva igrača i provukao loptu ispod Kurtoe.

22:22h

Raste tempo u Madridu, sada se napada u oba pravca, Benzema je glavom pogodio prečku.

22:19h

Šta se dešava u Madridu! Markos Alonso je pospremio loptu pod prečku za 0:3.

Srećno mu se lopta odbila na desnu nogu, prvo ga je udarila u butinu pa u ruku - VAR je reagovao i poništio pogodak.

Vrlo teška odluka, možda i presudna.

Spornu situaciju pogledajte ovdje.

22:18h

Tek nakon drugog gola Real se probudio. Pokušaj Krosa iz slobodnog udarca odbranio je Mendi, šutirao je i Valverde preko gola.

22:12h

52. minut - gol u Minhenu. Robert Levandovski. Bajern je anulirao gol zaostatka iz Viljareala.

Igrači Viljareala su izgubili loptu na svojoj polovini, Levandovski je primio, okrenuo se i iz teške pozicije pronašao donji lijevi ugao.

22:07h

2:0 za Čelsi - Antonio Ridiger. Kakva reakcija šampiona u Madridu. Sjajan gol glavom Njemca nakon kornera Maunta.

Biće dosta kontroverzi oko gola, jer kornera, izgleda, nije ni bilo - lopta nije zakačila Modrića nakon šuta Džejmsa.

21:49h

Poluvremena u Madridu i Minhenu.

Čelsiju je potreban još jedan gol za produžetke, Viljareal na 45 minuta od polufinala.

21:49h

Pokušao je i Moreno, pogodio je spoljnji dio mreže...

21:45h

Viljareal je napravio čvrst blok, ali gosti i izlaze brzo, mogu da budu opasni iz kontri. Danžuma je umalo pobjegao, Sane je u posljednji čas reagovao...