Ajntraht uz ogromnu podršku navijača šokirao Barsu, Vest Hem u polufinalu nakon 46 godina

Tim iz Frankfurta slavio 3:2 golovima Kostića i Borea i u polufinalu će se sastati sa "čekićarima". Drugi par čine Rendžers i Lajpcig

8238 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 15.04.2022. 00:02h

Barselona nije izgubila u 90 minuta još od početka decembra prošle godine i duela sa Bajernom u Ligi šampiona.

Serija je trajala četiri mjeseca, sve dok Katalonci nisu naletjeli na još jednu njemačku ekipu.

Ajntraht je eliminisao "blaugranu" za plasman u polufinale Lige Evrope, i to na kakav način.

Slavio je 3:2 na "Nou kampu", nakon što prije sedam dana u Frankfurtu - u meču u kojem je dominirao - nije bilo pobjednika (1:1).

Filip Kostić je iz penala u 4. minutu najavio probleme za Ćavijev tim.

Bilo je potom mnogo šansi na obje strane, a kada je Rafael Bore u 36. poslao projektil iza leđa Mark Andrea ter Štegena moglo je da se nasluti iznenađenje.

Barsa je pokušala sve, promašio je Pjer-Emerik Obamejang, da bi Kostić dvadesetak minuta prije kraja lansirao svoju ekipu u polufinale.

Pamtiće se i ogromna podrška koju je imao Ajntraht na gostovanju - vjeruje se da ga je bodrilo između 20 i 25 hiljada navijača na "Nou kampu".

Domaćin se nije predavao - Serhio Buskets je evrogolom smanjio u 91, a Memfis Depaj iz penala u 100. postavio konačan rezultat.

Ajntraht će se za plasman u finale boriti sa Vest Hemom, koji je pobijedio u Lionu - 3:0.

U Londonu nije bilo pobjednika (1:1), a večeras su u korist "čekićara" presudili pogoci Krega Dosona, Deklana Rajsa i Džeroda Bouvena.

Vest Hem je u polufinalu nekog evropskog takmičenja prvi još od od 1976.

A 120 minuta borbe je trebalo Rendžersu da prođe Bragu i zakaže duel sa Lajpcigom (3:1).

Portugalci su na "Ajbroks" stigli poslije minimalne pobjede, a večeras su dugo gubili 2:0 (dva gola Džejmsa Tavernijea), imali igrača manje...

Do produžetaka ih je odveo David Karmo pogotkom u 83, da bi domaćinu prolaz osigurao Kemar Ruf u 101.

Polufinala se igraju 28. aprila odnosno 5. maja, dok je finale 18. maja u Sevilji.