Atletiko u 100. minutu došao do pobjede, Karasko srušio Espanjol

Karasko je odlučujući gol postigao iz penala u 100. minutu

6501 pregleda 2 komentar(a)

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su danas Espanjol 2:1 u 32. kolu španske La Lige.

"Kolćonerosi" su se provukli, do pobjede došli poslije gola iz penala Karaska u 100. minutu i nastavili trku za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

U timu Madriđana 90 minuta je odigrao Stefan Savić, koji je u 76. minutu zbog jednog guranja dobio žuti karton.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Atletiko je poveo u 52. preko Karaska. Samo minut ranije gosti su imali dobru šansu, ali je Oblak odbranio udarac Darderu.

Odlična utakmica odigrana je na "Vandi" - u 70. minutu Raul de Tomas je imao šansu, a onda je četiri minuta kasnije postigao gol iz slobodnog udarca.

Od 72. minuta Atletiko je ostao sa igračem manje, jer je zbog dva žuta kartona isključen Kongdobija.

U finišu je viđena prava drama. Prvo je Karasko u 95. propustio izglednu šansu, potom su gosti tražili penal, ali umjesto za Espanjol penal je dosuđen za Atletiko u 97. minutu.

Nakon konsultacija sa arbitrima iz VAR sobe dosuđen je penal za Atletiko, a gol je u 100. minutu postigao Karasko.