Odložena promocija šampiona, slavili PSŽ i Marsej

Ako savlada Lans u narednom kolu PSŽ će biti šampion Francuske

3123 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri PSŽ-a i Olimpika iz Marseja opravdali su ulogu favorita i zabilježili po pobjedu u 33. kolu Lige 1.

PSŽ je u gostima bio moćan protiv Anžea (3:0), dok je Marsej na domaćem terenu poslije preokreta savladao Trou 3:2.

Ekipa Maurisija Poketina je večeras igrala bez Nejmara i Mesija, a povela je u 28. minutu kada je gol postigao Kilijan Mbape.

Do odlaska na odmor u listu strijelaca upisao se i Serhio Ramos, a konačan rezultat postavio je Markinjoš.

Ukoliko pobjedi u narednom kolu PSŽ će postati šampion Francuske 10. put i izjednačiće se na prvom mjestu vječne liste sa Sent Etjenom.

A djelovalo je da će ekipa iz Pariza večeras podići pehar, jer je Troa u prvom poluvremenu vodila 1:0 i 2:1 protiv Marseja, ali je Olimpik ipak preokrenuo i slavio 3:2.

Strijelci za goste bili su Koko i Giroto, dok su za Marsej pogađali Paje dva puta (oba iz penala) i Harit.