Arsenal otpisao "đavole" iz borbe za Ligu šampiona

11244 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Arsenala nakon gola Džake, Foto: Reuters

Šanse da Mančester junajted zaigra u Ligi šampiona svedene su na minimum, nakon poraza od Arsenala 3:1 u Londonu, u meču koji je "đavole" mogao da vrati u trku za četvrto mjesto.

Sada su "tobdžije" na bezbjednoj razlici - imaju šest bodova više i meč manje, a između današnjih rivala je Totenhem na petoj poziciji.

Nuno Tavareš i Bakajo Saka donijeli su Arsenalu velikih 2:0, prije nego što je Ronaldo smanjio do poluvremena.

U nastavku je Junajted mogao da se vrati u meč, ali je u 57. minutu Bruno Fernandeš propustio idealnu šansu - Tavareš je i igrao rukom i oborio Matića, a Bruno iz penala pogodio stativu.

Ronaldov gol je zatim poništen zbog ofsajda, da bi utakmicu zaključio Granit Džaka u 70. minutu sjajnim udarcem sa 25 metara.