Debakl Arsenala, Jedinstvo i remijem povećalo razliku na sedam bodova

Bjelopoljci korak bliže eliti, iako je Žarko Korać promašio penal protiv Berana i propustio priliku da odvede svoj tim na plus 9. Igalo - Arsenal 4:1, Mladost DG preuzela 2. mjesto, Kom slavio u Kotoru

6497 pregleda 7 komentar(a)

Šest kola prije kraja takmičenja u Drugoj ligi, Jedinstvo je napravilo još jedan mali, dodatni korak ka eliti.

Bjelopoljci su, doduše, propustili dobru priliku da odu na devet bodova prednosti i praktično riješe sve dileme - šut Žarka Koraća sa penala pet minuta prije kraja "derbija sjevera" sa Beranama otišao je visoko preko gola.

Ostalo je 0:0, pa ekipa Vuka Bogavca nije na pravi način materijalizovala težak poraz Arsenala na gostovanju Igalu - čak 4:1.

Tivćani polako "dižu ruke" od prvog mjesta, ovo im je drugi vezani poraz, a šest kola prije kraja ostala im je teoterska šansa.

Bojan Bigović je doveo Igalo u vođstvo u 13. minutu, izjednačio je Hulijan Montenegro u 18, a ispostavilo se da je to bilo sve od Tivćana.

Andrija Vujičić u 23, Miloš Perović u 45. i Milovan Ilić iz penala u 76. minutu donijeli su Igalu ubjedljivu pobjedu.

Treće mjesto, koje donosi baraž za Prvu ligu, preuzela je Mladost DG, pobjedom nad "prežaljenim" OFK Titogradom - 2:1.

Autogol Jovana Mugoše u 25. i pogodak Hirokija Harade u 28. minutu bili su dovoljni za trijumf domaćina.

Gol za Titograd, kojeg u Drugoj ligi još uvijek "čuva" samo matematika, postigao je Vuk Dapčević u finišu.

Mladost DG je iskoristila poraz Bokelja - u Kotoru je slavio Kom sa 2:0 i ostao u trci za treće mjesto.

Mirza Hot u 20. i Igor Vukčević u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena lansirali su četu Anta Drobnjaka.

Grbalj i Cetinje igrali su 1:1 - tim iz Radanovića sačuvao je osam bodova prednosti u odnosu na rivala, koji je takođe sve bliže ispadanju u regiju.

Nemanja Tmušić je u 39. minutu doveo Grbljane u vođstvo, a bod koji koliko-toliko čuva nadu Cetinjanima donio je Deni Piranić u 90. minutu.

OFK Mladost DG - OFK Titograd 2:1

Igalo - Arsenal 4:1

Bokelj - Kom 0:2

Jedinstvo - Berane 0:0

Grbalj - Cetinje 1:1