Betis poslije 17 godina stigao do trofeja

Tim iz Andaluzije nakon penala savladao Valensiju i prvi put poslije 2005. godine osvojio trofej

8567 pregleda 2 komentar(a)

Fudbaleri Betisa savladali su sinoć nakon penala Valensiju 5:4 i osvojili Kup kralja.

Betis je posljednji trofej u istoriji osvojio 2005. upravo u Kupu kralja.

Poslije 90 minuta bilo je 1:1, a u produžecima nije bilo golova. Tragičar je fudbaler Valensije Junus Musa koji u četvrtoj seriji nije realizovao jedanaesterac.

Betis je vodi od 11. minuta i gola Iglesijasa, a izjednačio je Duro poslije pola sata igre.

U nastavku je bilo mnogo uzbuđenja, ali se mreže nijesu tresle.

U penal seriji su za Betis pogađali Vilijan Hose, Hoakin, Guardado, Teljo, a na drugoj strani precizni su bili Soler, Uroš Račić, Gedeš, da bi Musa u četvrtoj seriji promašio.

Gaja je u posljednjoj seriji pogodio za tim sa Mestaje za 4:4, a veliki trijumf Betisu obezbijedio je Miranda.

Penal seriju pogledajte ovdje.

Barselona je rekorder sa 31 trofejom Kupa kralja, Atletik Bilbao ima 23, Real Madrid 19, a Atletiko Madrid deset.