Polufinale za pamćenje: "Kralj" ne umire lako, Siti sa golom prednosti ide u Madrid

U srijedu igraju Liverpul - Viljareal

43383 pregleda 14 komentar(a)
Slavlje fudbalera Sitija, Foto: Reuters
Završeno
22:53h

Mančester siti - Real Madrid 4:3

De Brujne 2, Gabrijel Žezus 11, Foden 53, Bernardo Silva 74. - Benzema 33, 82. (penal), Vinisijus Žunior 55.

Izmjena: 22:55h
22:53h

22:53h

Spektakularno polufinale, dokaz da važne utakmice ne mogu da sputaju velike ekipe i velike igrače.

Mančester siti je dao Realu čak četiri gola, ali će revanš u Madridu odlučiti finalistu, jer „kralj“ ne umire lako – 4:3 za šampiona Engleske u sjajnom meču na Etihadu.

Domaćin je već nakon desetak minuta imao 2:0 (Kevin de Brujne i Fil Foden), šanse i za treći i četvrti gol, Real je djelovao izgubljeno u odbrani, nemoćno na sredini terena.

Ali, Anćelotijev Real ima devet života, nakon PSŽ-a i Čelsija, to je osjetio i Siti.

Smanjio je Benzema, još dva puta je Gvardiolin tim imao po dva gola prednosti, nije bilo dovoljno za pobjedu ubjedljiviju od jednog gola razlike...

Možda Siti djeluje ubjedljivije i bolje, ali Real je ekipa sa ogromnim karakterom, sa velikim iskustvom i briljantnim golgeterom Benzemom, a za sedam dana imaće i podršku navijača.

Izmjena: 22:56h
22:40h

82. minut - Real je smanjio na 4:3, kakva utakmica na Etihadu. Benzema je "panjenkom" pogodio iz penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom Laporta.

Gol pogledajte ovdje.

22:32h

74. minut - magija Bernarda Silve. Portugalac je sa 13-14 metara iskosa sa lijeve strane poslao projektil pored Kurtoe.

Golu je prethodila situacija u kojoj je sudija Kovač pustio prednost nakon faula nad Zinčenkom, igrači Reala kao da su očekivali da će igra biti prekinuta, a Bernardo Silva hitro reagovao, otvorio poziciju za šut i pogodio.

22:28h

Igra se skoro otvorenog garda. Šansu je pred golom Reala imao štoper Laport, koji je iz igre došao u situaciju da ugrozi Kurtou. Na drugoj strani, malo je falilo da Rodrigo i Vinisijus nadmudre odbranu Sitija.

22:14h

55. minut - i ponovo reaguje Real. Vinisijus Žunior je sve uradio sam. Loše ga je zatvorio Fernandinjo, mladi Brazilac povukao loptu sa centra, ubrzao i pogodio pored Edersona. Real je smanjio na 3:2.

22:11h

53. minut - sada nije bilo spasa. Fil Foden. Mančester siti - Real 3:1.

Fernandinjo je idealno centrirao sa desne strane, Foden je bio sam i glavom pogodio bez problema.

22:06h

48. minut - Siti je imao dva zicera za 3:1. Marez je prošao pored Militaa, izašao sam ispred Kurtoe i pogodio stativu, Foden zahvatio loptu, a  Karvahal je izblokirao na putu ka golu.

21:47h

Kraj prvog poluvremena. Mančester siti - Real Madrid 2:1.

Siti je počeo eksplozivno, poveo već u 2. minutu (De Brujne), duplirao prednost u desetom (Gabrijel Žezus), imao dvije velike šanse da uveća prednost, ali Real ima Karima Benzemu - 13. pogotkom u Ligi šampiona, Francuz je smanjio na 2:1.

21:41h

Benzema je postigao 40. gol u sezoni na 600. meču u dresu Reala.

21:37h

Stouns ne može da nastavi, Fernandinjo ga mijenja.

21:34h

33. minut - to je Real, to je Karim Benzema. Real je smanjio na 2:1. Ovaj tim ima 100 života.

Sjajna reakcija velikog francuskog golgetera na centaršut Mendija i pored Zinčenka.

21:31h

Mnogo uzbuđena na Etihadu, moglo je da bude 3:0 i 4:0, ali i 2:1 - Alaba je glavom na centaršut Benzeme bio zamalo neprecizan.

21:30h

Igrači Sitija su maestralno otvorili napad, preciznim i brzim dodavanjima potpuno su izbacili defanzivi Reala, a jedini neprecizan pokušaj bio je završni - Foden je iskosa sa lijeve strane tukao pored stative.

21:27h

Umalo 3:0. Ponovo neodlučna odbrana Reala, De Brujne je agresivnije ušao u duel od Alabe, uposlio Mareza na desnoj strani, a Alžirac odlučio da sam završi akciju umjesto da pokuša da pronađe Gabrijela Žezusa u sredini.

Šutirao je u spoljnji dio mreže i izazvao bijes Pepa Gvardiole.

21:14h

Gol De Brujnea nakon 93 sekunde je najbrži u polufinalnim mečevima elitnog takmičenja.

21:12h

11. minut - 1:0 za Siti. Eksplodirao je Etihad. Ponovo rupa u centralnom dijelu odbrane Reala. Gabrijel Žezus je primio loptu pored Alabe, okrenuo se i pogodio sa šest metara.

21:11h

Oba tima pokušavaju da visokim presingom brže dođu do lopte, Siti bolje rješava probleme.

21:03h

2. minut - Mančester siti vodi 1:0. Marez je ubacio sa desne strane, Kevin de Brujne se ubacio iz drugog plana i glavom pogodio.