Bez iznenađenja na "Enfildu": Henderson i Mane u nastavku probili bunker Viljareala

U drugom polufinalnom meču Mančester siti je sinoć bio bolji od Real Madrida - 4:3

22:46h

Fudbaleri Liverpula savladali su večeras Viljareal 2:0 u prvom meču polufinala Lige šampiona.

"Redsi" su bili bolji, konstantno napadali, a oba gola postigli u drugom poluvremenu u razmaku od dva minuta - prvo je u 53. minutu nakon centaršuta Hendersona lopta zakačila Estupinjana i završila u mreži, a onda je Mane u 55. iskoristio asistenciju Salaha i postavio konačan rezultat.

Liverpul je pokušavao i u prvom poluvremenu da dođe do gola, a najbolju šansu u tom dijelu imao je Alkantara koji je sa distance pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Gosti su od početka počeli da odugovlače, sjeckaju igru, a ni poslije primljenih golova nijesu pokušali da smanje rezultat.

Na kraju Viljareal je meč završio bez udarca u okvir gola.

Revanš u Španiji je narednog utorka.

Izmjena: 22:52h
22:40h

Finiš utakmice, ali nema promjene rezultata.

Liverpul i dalje napada, "redsi" traže treći pogodak.

22:27h

Liverpul napada kao da je 0:0.

Gosti nisu stvorili šansu za 70 minuta.

22:13h

55. minut - dva gola za dva minuta, Liverpul vodi 2:0.

Još jedna kombinacija Salaha i Manea, Senegalac postiže gol.

22:10h

53. minut - Liverpul je probio bunker i vodi 1:0.

Dugo je trajao napad "redsa", na kraju je Henderson šutirao, lopta zakačila Estupinjana i završila u mreži.

22:05h

Počelo je drugo poluvijeme. Liverpul je u prvom oborio rekord po broju udaraca u okvir gola - 12.

21:50h

Poluvrijeme na "Enfildu". Nema golova. Liverpul je bolji, ali se gosti sjajno brane.

21:42h

42. minut - projektil Tijaga Alkantare sa distance, pogodio je mjesto gdje se spajaju prečka i stativa. Srećan na strani španske ekipe.

21:35h

35. minut - kombinacija Arnolda i Salah, Egipćanin šutira preko gola.

21:33h

33. minut - Mane je šutirao sa ivice šesnaesterca, Albiol je uspio da blokira. Liverpul nastavlja da pritiska.

21:27h

27. minut - ponovo su kombinovali Salah i Mane, ali je Egipćanin šutirao preko gola.

21:24h

Polovina prvog dijela je prošla - Liverpul ima inicijativu, ali teško stvara šanse.

Gosti se odlično brane i rijetko prelaze centar.

21:14h

14. minut - sjajan šut Dijasa, Ruljiju je lopta ispala iz naručja, ali se golman Viljareala brzo ispravio.

Prvi šut u okvir gola.

Izmjena: 21:15h
21:12h

12. minut - prva velika šansa za Liverpul, centaršut Salaha, ali Mane nije uspio lijepo da udari loptu.

21:08h

8. minut - gužva nakon kornera, ali Mane nije uspio da zadrži loptu.

21:05h

Prošlo je pet minuta igre i već sada je jasno da će Liverpul napadati, a gosti već počinju da odugovlače i uopšte ne idu naprijed. Mnogo treba dok "žuta podmornica" izvede aut, Ruljiju mnogo treba da počne napad...