Het-trik Halanda u porazu Dortmunda, Majnc bolji od Bajerna, Herta blizu opstanka (VIDEO)

Jovetićev tim primio gol u 90. minutu od Arminije (1:1) i propustio priliku da se i teoretski spasi, dva kola prije kraja. Porazi vodećih

3343 pregleda 0 komentar(a)

Erling Haland postigao je tri gola, a Borusija Dortmund doživjela poraz - ne dešava se to svaki dan.

Fudbaleri Bohuma izigrali su se na "Signal Iduna parku" i u nestvarnom meču punom preokreta slavili sa 4:3.

Gosti su vodili 2:0, Borusija (Haland) preokrenuli na 3:2, a onda su ponovo razigrali fudbaleri Bohuma, Srbin Pantović je asistirao Lokadiji i potom pogodio mrežu iz penala za 3:4.

Dva gola Norvežanin je postigao iz penala - u 18, pa u 30. minutu, a treći srećno u 62. na asistenciju Rojsa.

Meč, rezultatski, nije značio mnogo, jer je Dortmund "zacementiran" na drugom mjestu, dok je Bohum u sredini tabele, dva kola prije kraja.

Fudbaleri Borusije nakon meča
Fudbaleri Borusije nakon mečafoto: Reuters

Haland je het-trikom stigao do 21 gola i izjednačio se na drugom mjestu liste strijelaca sa Patrikom Šikom iz Bajera.

Neprikosnoven je Robert Levandovski, koji je na gostovanju Majncu popravio golgeterski skor (34), ali su Bavarci poraženi - čak 3:1.

Meč, takođe, nije značio mnogo, Bavarci su prošlog vikenda osigrali titulu, devetoplasirani Majnc "ne može ni gore ni dolje".

Domaći su, ipak, bili motivisaniji, pa su slavili golovima Bukrata u 18, Niakate u 27. i Bareira u 57. minutu.

Počasni gol za Bavarce, koji je u 33. dao Levandovski, pogledajte OVDJE.

A Stevan Jovetić će, sve su prilike, i naredne sezone igrati u Bundesligi.

Crnogorski reprezentativac je trenutno povrijeđen, ali su se njegovi saigrači iz Herte pobrinuli da riješe gotovo sve dileme remijem na gostovanju Arminiji - 1:1.

Mogla je Herta danas i da teoretski bude spašena, ali su domaći izjednačili u 90. minutu.

Ostala su još dva kola, Herta ima četiri boda više od Štutgarta, koji je u baraž zoni. Nova "meč lopta" za tim Feliksa Magata je u narednom kolu, kod kuće protiv Majnca.

Pretposljednja Arminija je, s druge strane, remijem sačuvala samo teoretski nadu da može da se spasi.