Lion i Barselona u finalu Lige šampiona

3683 pregleda 0 komentar(a)
Vendi Renar, Foto: Shutterstock

Fudbalerke Liona plasirale su se sinoć u finale Lige šampiona, pošto su u revanš utakmici polufinala na gostujućem terenu pobijedile Pari Sen Žermen 2:1.

U prvoj utakmici Lion je pobijedio 3:2, pa je u finale prošao ukupnim rezultatom 5:3.

Na "Parku prinčeva" Lion je poveo golom Ade Hegerberg u 14. minutu. Ona je postigla pogodak i u 56. minutu, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog ofsajda.

Ekipa iz Pariza izjednačila je golom Marije Antoanete Katoto u 62. minutu, a pobjedu Lionu obezbijedila je Vendi Renar pogotkom u 83. minutu.

Lion će u finalu 21. maja u Torinu igrati protiv branioca titule Barselone, koja je u dvomeču polufinala ukupnim rezultatom 5:3 eliminisala Volfsburg.

Lion je najuspješnija ekipa Lige šampiona sa sedam titula, a Barselona je prošle sezone osvojila prvu.