Sve je teže: Grof još bez pobjede u 2022, Arsenal promašio penal, pa uzeo bod

Ekipa iz Tule gubila 2:0, na kraju meč završen 2:2

5319 pregleda 0 komentar(a)
Božović, Foto: Arsenaltula.ru

Fudbaleri Arsenala iz Tule još su bez pobjede u 2022. godini - ekipa Miodraga Grofa Božovića danas je 27. kolu ruske Premijer lige remizirala na domaćem terenu sa Nižnjim - 2:2.

Ekipa iz Tule gubila je 2:0 poslije pola sata igre, a onda je u prvom minutu sudijske nadoknade rezultat smanjio Tkačev.

U 71. minutu izjednačio je Lutsenko, a pet minuta ranije penal za Božovićevu ekipu promašio je Despotović.

Arsenal je posljednji na tabeli sa 22 boda, pet manje od Urala koji je u zoni baraža za opstanak. Posljednju pobjedu ostvarili su 5. decembra prošle godine protiv Himkija u gostima - 2:1.

Iako timu prijeti ispadanje u niži rang, postoje glasine da će se rusko prvenstvo proširiti, te da neće biti ispadanja.

Zbog ruske agresije na Ukrajinu mnogo igrača i trenera je napustilo tu zemlju, pa je ugrožena regularnost takmičenja.