Junajted slavio na oproštaju Matića i Mate od domaćih navijača, Pašalić u 88. minutu rastužio Salernitanu (VIDEO)

U Njemačkoj Lajpcig izgubio od Menhengladbaha i ispao iz zone Lige šampiona, u Španiji Betis igrao bez golova sa Hetafeom

10333 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su večeras Brentford 3:0 i učvrstili se na 6. mjestu na tabeli.

"Đavoli" su odigrali 36 mečeva i imaju dvije utakmice više i pet bodova manje od Arsenala koji je u zoni Lige šampiona.

Junajted je večeras poveo u devetom minutu kada su kombinovali Bruno Fernandeš i Elanga, a Portugalac zatresao mrežu "pčelica".

Do odlaska na odmor gol je postigao i Kristijano Ronaldo, ali je taj pogodak poništen.

Ipak, u 61. minutu Ronaldo je postigao još jedan gol, ovog puta iz penala, koji je sam izborio. Portugalac je postigao devet od posljednjih 11 golova Mančester junajteda u Premijer ligi.

Konačan rezultat postavio je Varan nakon kornera.

Večeras su posljednji meč na "Old Trafordu" odigrali Nemanja Matić i Huan Mata, koji na kraju sezone sigurno odlaze iz kluba.

Pašalić zaustavio Salernitanu, remi Hetafea i Betisa

U Italiji je odigran jedan meč 35. kola - duel Atalante i Salernitane završen je 1:1.

Ekipa iz Salerna je vodila od 27. minuta i gola Lorenca.

Salernitana je bila nadomak četvrte vezane pobjede nakon koje bi bila u bezbjednoj zoni, ali je u 88. minutu Pašalić postigao gol i postavio konačan rezultat.

Salernitana je sada na 18. mjestu sa dva boda manje i utakmicom manje od Kaljarija.

Atalanta je na 7. mjestu sa 56. bodova.

I na Pirinejima, kao i na Apeninima odigran je jedan meč, koji je završen neriješeno - Hetafe i Betis su igrali bez golova.

Betis je propustio priliku da se dodatno približi madridskom Atletiku pa je ostao na 5. mjestu sa tri boda manje od "kolćonerosa", koji su u zoni Lige šampiona.

Pobjeda Leverkuzena, Lajpcig van zone Lige šampiona

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobijedili su večeras na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta 2:0, u meču 32. kola Bundeslige.

Domaći tim je poveo golom Paulinja u 18. minutu, da bi konačan rezultat postavio Patrik Šik u 51. minutu.

Bajer se dva kola prije kraja nalazi na trećem mjestu Bundeslige sa 58 bodova, a Ajntraht je 11. sa 40 bodova.

Borusija Menhengladbah je na svom terenu pobijedila Lajpcig sa 3:1.

Vođstvo je domaćoj ekipi donio Bril Embolo u 17. minutu, a Kristofer Nkunku je izjednačio rezultat u 36. minutu.

Do kraja poluvremena novu prednost Menhengladbahu donosi Jonas Hofman, golom u drugom minutu nadoknade.

Domaći tim je od 64. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Niko Elvedi.

Uprkos igraču manje, Hofman je u 77. minutu povećao rezultat i doveo Menhengladbah do pobjede.

Lajpcig je ispao iz zone Lige i šampiona i peti je na tabeli sa 54 boda, dok je Menhengladbah na 10. mjestu sa 41 bodom.